Mladá Boleslav - Hokejisté BK Mladá Boleslav oslavili se svými fanoušky postup do extraligy na ledě, porážce od Pirátů navzdory.

20.4.2014

Fanoušci Mladé Boleslavi slaví na ledě postup do extraligyFoto: Deník/Jaroslav Bílek

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 1:6

Hokejisté Mladé Boleslavi v závěrečném 12. kole baráže o extraligu podlehli Chomutovu 1:6. Výsledek už nemohl mít vliv na postupu domácích do extraligy, Chomutov naopak sestupuje. Piráti vstřelili čtyři branky v přesilových hrách, pátou přidali v oslabení.

Středočeši rozhodli o návratu do extraligy už v pátek v Olomouci a v jejich sestavě dnes chyběla hlavní ofenzivní esa Výborný, Broš, Mikulík či Pabiška. Klub stanovil vstupné na symbolickou korunu, ale na zaplněném stadionu se více dařilo hostům.

V páté minutě otevřel skóre Hřebejk, jenž využil dezorientovanosti brankáře Willa a snadno dorážel u tyče. O čtyři minuty později Gajovský přihrál od mantinelu na levý kruh Bartečkovi, který pohotově trefil horní roh branky.

Domácí si vytvořili střelecké příležitosti až v závěru třetiny při sérii krátkých dvojnásobných přesilovek, ale nebezpečnou Pojkarovu střelu od modré i Musilovu dorážku chomutovský brankář Kostúr zneškodnil.

Hosté splnili dvougólovou normu i ve druhé třetině. Ve 24. minutě se trefil Krstev od modré a podobným způsobem se ve 33. minutě prosadil také Rutta už proti brankáři Janu Růžičkovi, který krátce před polovinou zápasu vystřídal Willa.

Snaha o čestný úspěch domácím dlouho nevycházela, na začátku třetí třetiny nevyužili velké šance Meland a Ovčačík. Až ve 47. minutě Jarůšek snížil na 1:4 s přispěním teče jednoho z chomutovských obránců.

Poslední slovo však měli hosté. Nejprve v 54. minutě Gajovský v oslabení ujel boleslavské obraně a forhendovým blafákem vrátil Chomutovu čtyřbrankový náskok, dvě minuty před koncem pak využil už čtvrtou chomutovskou přesilovku v utkání Račuk a završil skóre na 6:1.

PODROBNOSTI, FOTOGRAFIE A OHLASY V ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ BOLESLAVSKÉHO DENÍKU

Autor: Jaroslav Bílek, ČTK

Místo události:
20.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Netopýr ušatý patří k 18ti druhům, které na pastvinách u Milovic žijí.

Bývalý vojenský prostor se stal rájem netopýrů

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.
AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.