„Bylo to klasické, bojovné utkání s řadou nepřesností z obou stran. Byli jsme o něco horší v osobních soubojích a nepomohli si přesilovými hrami. Chtěl bych vyzdvihnout naše oslabení i gólmana, který nás držel celou dobu ve hře,“ hodnotil zápas mladoboleslavský trenér Ladislav Čihák.

„Už od Plzně ten tým šlape, jedou nám nohy, cítíme se dobře. Byl to těžký zápas, ale Boleslav jsme v určitých pasážích předčili. Pokud si ještě pomůžeme přesilovkami, bude to velmi dobré,“ pochvaloval si nedělní střelec Pavel Musil.

Předsezonní tisková konference BK Mladá Boleslav.
Čihák po Spartě: Takovým hokejem se chceme prezentovat

Mora tak ze dvou duelů vydolovala šest bodů při skromném skóre 4:2. A zažívá skvělý start do nového extraligového ročníku. „Jsme rádi za každý bod. Jsme v situaci, kdy potřebujeme chytit začátek sezony. V Plzni jsme měli více šancí než dnes. Tentokrát to bylo o obětavosti a výborném výkonu gólmana,“ chválil asistent hlavního trenéra Olomouce Boris Žabka. „Jde vidět, že tým je delší dobu pohromadě a je tady skvělá parta, kluci jsou ochotní a obětaví, jdou si pro ránu,“ vyzdvihl.

Trefy mladíčka i navrátilce

Nevyužitá úvodní aktivita ani přesilovka pět na tři Hanáky nemusely dlouho mrzet. V prostředním dějství se totiž prosadily dvě olomoucké posily. Obránce Dujsík nejprve našel najíždějícího Matouše Menšíka. Juniorský reprezentant obkroužil ležícího Novotného a vstřelil svůj první seniorský extraligový gól.

Ve 29. minutě pak nejprve Škůrek po opuštění trestné lavice upaloval sám na Novotného, mladoboleslavského gólmana ale ani nadvakrát nepřekonal. Vzápětí se však puk dostal k Pavlu Musilovi a olomoucký navrátilec se přes clonu zápěstím trefil přesně.

Tipsport extraliga, 1. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha
Foto, video: Letní posily režírovaly úvodní výhru nad pražskou Spartou

Kohouti pak měli hru dlouho pod kontrolou. V úvodu třetí třetiny navíc měli k dispozici podruhé dvojnásobnou početní výhodu. Jenže Káňa ani Navrátil obrovské šance na zvýšení náskoku nevyužili. A tak se domácí museli strachovat o výsledek. Bruslaři totiž dostali v 50. minutě šanci v přesilovce. A Jan Stránský pokazil Konrádovi čisté konto.

Krušné chvilky pak kohouti zažívali v samotném závěru, kdy museli po faulu Knotka do čtyř, tlak hostů ale zvládli a stejně jako v Plzni slavili těsnou výhru 2:1.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Menšík (Dujsík, Olesz), 29. P. Musil (Klimek, Olesz) – 50. J. Stránský. Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Diváci: 3893.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, Dujsík – Káňa, Menšík, Orsava – Klimek, Nahodil, P. Musil – Kunc, Knotek, Bambula – Olesz, Navrátil, Kucsera. Trenéři: Tomajko a Žabka.

Mladá Boleslav: Krošelj – Jánošík, Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, R. Jeřábek, Stříteský, Štich – Šmerha, Lantoši, Šťastný – O. Najman, Åberg, P. Kousal – J. Stránský, Fořt, Lunter – Bičevskis, M. Beránek, Eberle. Trenéři: Čihák a Haken.