Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou - Příprava na novou hokejovou sezonu vrcholí.

2.9.2015

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Po první třetině byl stav hokejového utkání mezi Mladou Boleslaví a prvoligovým soupeřem z Ústí nad Labem bezbrankový. Nakonec ale diváci viděli deset branek. Boleslav si přípravu s Ústečany narychlo domluvila po zrušení zápasu s Plzní v minulém týdnu, který Bruslaři museli zrušit pro virózu v týmu. Poslední přípravný zápas na domácím ledě nakonec vyhráli vysoko 7:3.

První třetina skončila sice 0:0, gól v ní ale padl. Gól hostům ale rozhodčí neuznali pro Roubíkovo postavení v brankovišti. Dost možná padly branky i dvě. Střela Radana Lence se totiž odrazila od brankové konstrukce, ale puk byl možná už v kleci. V úvodním dějství Boleslav tlačila, ale hostům skvěle chytal Soukup, totéž lze říci i o Rittichovi, který vychytal hostující šance v přesilovkách. Těch hráli hosté zbytečně moc. Jenom v první třetině byli domácí vyloučeni čtyřikrát, celkově pak zamířilo na trestnou hned jedenáct Bruslařů. Skóre otevřel ve 28. minutě Dominik Pacovský a pak se spustil brankostroj. Úvodním gólem se v novém působišti uvedl také Lukáš Žejdl. V polovině zápasu přepustil místo v brankovišti Martinu Růžičkovi Rittich a po devíti minutách musel i on sáhnout pro puk za svá záda. Třetí třetina byla na góly nejbohatší – za domácí přidali branky Výborný, obránci Stříteský s Trončinským a v závěru zápasu zkompletoval dvěma góly hattrick ve formě hrající Pacovský. Za hosty se domácímu publiku připomenul povedeným blafákem Jiří Rys.

Mladá Boleslav – Ústí n. L. 7:3

Branky a nahrávky: 28. Pacovský (Hyka, Urban), 36. Žejdl (Pabiška), 43. Výborný (Žejdl, Stříteský), 49. Stříteský (Výborný, Žejdl), 50. Trončinský (Lenc), 57. Pacovský (Lenc, Jarůšek), 59. Pacovský (Hyka) – 39. Tůma (Roubík, Skočovský), 44. Rys (Gengel), 58. Tůma (Roubík, Kuchler). Rozhodčí: Wagner, Horinek – Prokop, Šádek. Vyloučení: 11:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1060.
Boleslav: Rittich (30. Růžička M.) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Robar, Ovčačík, Trška, Kučný – Jarůšek, Výborný, Bárta – Látal, Hruška, Pacovský – Hyka, Urban, Klimenta – Lenc, Žejdl, Pabiška – Kotala.
Ústí: Soukup (Volke) – Smetana, Pohl, Brož, Vágner, Skočovský, Hes, Macek, Pavlíček – Tůma, Roubík, Kuchler – Křivohlávek, Rys, Gengel – Novák, Kopta, Navarra – Řídel, Ďurač.

Benátky – Most 3:2 sn

Branky a nahrávky: 3. Miškovský, 36. Dlouhý (Čakajík), rozh. náj. Jonák – 32. Havlíček (Kubinčák), 59. Havlíček (Smolka). Rozhodčí: Macháč – Jecelín, Záhora.

2.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Mladoboleslavský Lukáš Pabiška (vpravo) v gólově divokém utkání s Plzní (7:6 po SN).

Pabišku štval mizerný úvod, radu na zlepšení ale nezná

Pražský okruh.

Na dostavbu Pražského okruhu ministerstvo kývlo

Výborný si veze z Boleslavi tři body

Mladá Boleslav /FOTO/ – Začali ve stejném čase jako fotbalisté na Dukle a dopadli úplně shodně. Také hokejisté Mladé Boleslavi měli v pátek v 17:30 zatměno, duel se Spartou začali zoufale a pak už jim dobrý výkon nebyl moc platný – soupeř vedený Františkem Výborným vyhrál ve ŠKO-Energo Areně 4:1.

Strašidelný úvod, bez nemocného kouče Uhrina schytala Boleslav debakl

Praha /FOTOGALERIE/ – Kritický čas: 17:30 – 17:35. Právě v něm, hned v samotném úvodu střetnutí, ztratili fotbalisté Mladé Boleslavi reálnou šanci na body z pražské Julisky. Sice se ještě naděje na úspěch lehce dotkli, ale nakonec domácí Dukle podlehli 1:4. V tabulce HET ligy je tak soupeř přeskočil.