HC Plzeň 1929 – BK Mladá Boleslav 5:4

Prohrávali, vedli, nakonec v úterním utkání hokejisté Boleslavi padli na ledě Plzně 5:4.

Vítěznou ránu Plzně vypálil až v 58. minutě Martin Heřman. Z neděle přeložené utkání 10. kola navíc nedohrál obránce Slaney, který byl po srážce s Matějovským v třetím dějství se zraněním hlavy převezen do nemocnice.

Už ve 3. minutě využili domácí hned první početní výhody. Po pobídce Sýkory se Straka protáhl před Schwarze a mířil mezi betony boleslavského brankáře. A záhy vedli Indiáni o dva góly. Střelu Jana Heřmana gólman vyrazil betonem jen před sebe a dojíždějící Stránský ho překonal nad vyrážečku.
Jak však rychle Indiáni vedení nabyli, stejně o něj v oslabení přišli. Ve 12. minutě prostřelil Salfického od modré přes clonící hráče Lehikoinen a ani ne za minutu rovněž v přesilovce završil bleskové vyšachování bránícího kvarteta Jindra. A po otevření druhé části bylo s Indiány ještě hůře.

Plzeňská obrana nezpacifikovala rychlý výpad Milroye po levé straně a středem pronikající Gajovský tečí k vzdálenější tyči strhl vedení na stranu hostů.
Před půlkou zápasu ale v rychlém sledu zamířili na trestnou lavici postupně tři boleslavští bruslaři, jako poslední inkasoval trest za zdržování Schwarz, a pykali za to. Vlasák v dlouhé hře pěti na tři ranou do odkryté branky smazala manko a v pokračující výhodě o jednoho muže se domácí podruhé ujali vedení. Straka od zadního mantinelu nabil Vostřákovi a ten pálil pod horní tyčku.

Jenže radost vydržela modrobílým ani ne minutu. Boleslav zatlačila, Indiáni se s dávkou smůly ze sevření nevymanili a Loskot vrátil zápas znovu na začátek.

Nervózní boj o rozhodující gól v závěrečné třetině pokračoval. V 46. minutě křížující Matějovský srazil domácího obránce Slanyeho, který v bezvědomí, zkrvavený skončil na ledě a halu opustil na nosítkách.

Ve vrcholící přetahované o tři body nejprve Schwarz zachránil svůj tým, když natažený vytěsnil Vostřákovu ránu, na druhé straně zase hostující Divíšek trefil jen tyčku. V samém závěru ale domácí nejprve přečkali oslabení a pak udeřili. Martin Heřman pobídnutý Dvořákem přelstil obránce Jindru a protlačil puk do sítě. Boleslavi k vyrovnání nepomohla už ani dlouhá hra bez brankáře.

Branky a nahrávky: 3. Straka (Sýkora, Hanzlík), 4. Stránský (J. Heřman), 26. Vlasák (Sýkora, Slaney), 28. Vostřák (Straka), 58. M. Heřman (Dvořák) – 12. Lehikoinen (Pabiška, Marušák), 13. Jindra (Boháč, Divíšek), 23. Gajovský (Milroy, Žabka), 29. Loskot (Pabiška, Hay).

Rozhodčí: Polák, Hradil – Jindra, Jílek. Vyloučení: 7:12. Využití: 3:2. Diváků: 4835.