HC Lasselsberger Plzeň - BK Mladá Boleslav 0:3

Plzeňská mizérie v úvodu nového roku nebere konce. Včera hokejový Lasselsberger podlehl před vlastním publikem Mladé Boleslavi 0:3, potřetí v řadě vyšel naprázdno, když v souboji 41. kola znovu doplatil na nulovou střeleckou efektivnost. Plzeňští se do soupeřovy sítě netrefili už 134 minut a porážkami si zkomplikovali své šance na přímý postup do play off. Naopak hosté vyhráli páté utkání za sebou.

Hned po zahájení cpal domácí Tomas puk k tyčce, Benák zblízka před odkrytou boleslavskou brankou minul, znovu Tomas v šanci před Cháberou ještě přihrával a nic z toho. Špatně sehrála Plzeň i první přesilovku. Hosté tak bez úhony přečkali úvodní tlak Lasselsbergeru a pak vlastně z první vážnější akce udeřili. Král od mantinelu nabil najíždějícímu Padělkovi a ten snadno překonal Francouze v plzeňské brance.

Straka sice hned po otevření druhé části překonal Cháberu, ale sudí krátce předtím přerušil hru. Snaha domácích dát nováčkovi konečně gól tak pokračovala. Tlak Lasselsbergeru byl místy hodně drtivý, ale nikoliv zdrcující. Vlasák se promýkl boleslavskou obranou, ale v poslední chvíli mu puk sjel. Tvrdě pálil Dvořák, ale jen do gólmana. Minulými úspěchy povzbuzeného soka nedokázali Plzeňští překvapit ani v 84 vteřin trvající převaze o dva muže. Jen hladově kroužili kolem Chábery. Publikum nabádalo: střílejte! Ale marně.

To hosté byli v samém závěru dějství úspěšnější, když Benákovo sekání potrestal Handlovský opět po spolupráci s Králem. Ten vyhrál buly a vzápětí ideálně nahrál do šance.

Prosadit se domácí nepovedlo ani v poslední třetině. Boleslavští se navíc už soustředili na hájení náskoku, obezřetně i šetřili síly i během svých přesilovek. V čase 57:30 sáhli plzeňští trenéři ještě ke hře bez brankáře, ale šestice modrobílých se do šance nedostala, naopak potřetí inkasovala. Kolem Smreka se protáhl hostující Nouza a do prázdné branky zpečetil výhru svého týmu. Domácí borce pak poprvé v sezoně vyprovázel do šaten rozmrzelý pískot diváků.

Hlasy trenérů:

Pavel Hynek (Plzeň): V úvodních pěti sedmi minutách jsme si vytvořili řadu střeleckých příležitostí ovšem bez gólového efektu. Sami jsme po chybě inkasovali. A i když jsme si potom ve druhé třetině vytvořili místy až drtivý tlak, hráli jsme dlouho v pěti na tři, gól jsme z toho nedali. Ani za stavu 0:2 jsme zápas nepovažovali za ztracený, jenže jsme žádnou z šancí neproměnili. A to jsme na soupeřovu branku vyslali 42 ran a často stačilo jen zasunout do odkryté branky. Bohužel po zranění Fabuše se naše střelecká potence citelně snížila.

Jaromír Šindel (Ml. Boleslav): V minulém vzájemném zápase nás přiváděl plzeňský gólman Málek k zoufalství, nás teď zase podobně podržel Chábera. Rozhodující moment přišel asi v závěru druhé třetiny, kdy jsme využili přesilovku a odskočili soupeři o dva góly.

Branky a nahrávky: 9. Padělek (Král, Handlovský), 40. Handlovský (Král, Kočí), 59. Nouza.

Rozhodčí: Minář – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, Využití: 0:1. Diváků: 5134. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1.

Plzeň: Francouz – Benák, Hudec, Dresler, Smrek, Redlihs, Pácal – Tomas, Straka, Vlasák – Adamský, Kracík, Matějovský – Dvořák, J. Kovář, Ludvík – Šinágl, Kubica, Laš. Trenér: Hynek.

Ml. Boleslav: Chábera – Hunkes, Schnabel, J. Novák, Kočí, Posmyk, Mocek – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras – Nouza, Král, Handlovský – Kazionov, Benda, T. Sýkora – Padělek. Trenér: Šindel.