Smírčí komise Českého hokejového svazu rozhodla, že brankář Jan Chábera a obránce Marek Posmyk se musí z hostování v Mladé Boleslavi vrátit do Českých Budějovic. „Za toto rozhodnutí jsme rádi. Od začátku sporu jsme byli přesvědčeni, že máme pravdu. Proto jsme také podnět ke smírčí komisi podali,“ říká generální manažer HC Mountfield František Joun.

V Mladé Boleslavi si ale myslí něco jiného. „Nesouhlasíme s oprávněností vypovězení smlouvy. Je to v rozporu s právními předpisy České republiky,“ řekl předseda představenstva Jan Plachý. A dodal: „Tato kauza nakonec neublíží nejvíc ani Mladé Boleslavi, jako hráčům samotným.“

Od Českých Budějovic bere vyvolání kauzy jako součást boje o udržení v extralize.

Proč ale celý problém vznikl? Proč Mladá Boleslav nezaplatila za hráče danou částu včas? „Mezi naším manažerem Jaromírem Šindelem a českobudějovickým panem Látalem byla uzavřena ústní dohoda. Týkala se toho, že po skončení Ligy mistrů, kde Budějovice startovaly, pošlou do Boleslavi dalšího hráče a my zaplatíme třetí splátku. To se nestalo a proto jsme neplatili,“ vysvětlil Plachý.