Ten domácí rozhodli dvěma zásahy už v první třetině a oba dva nesou podpis čerstvé boleslavské posily. Byl to právě Holík, kdo v úvodní přesilovce zápasu našel na levém kruhu Jakuba Klepiše, který otevřel střelou přes Petráskovu lapačku skóre.

V minutě osmnácté to byl už sám zlínský odchovanec, kdo zvyšoval z protilehlého kruhu na 2:0 pro domácí. „Já jsem už pomalu odjížděl z pásma, když jsem si všiml, že kluci za brankou vybojovali puk. Pak se k němu dostal Pavel Musil a celou dobu na mě koukal. Pak už jenom počkal na správný moment a našel mě přesnou přihrávkou,“ komentoval Petr Holík svůj první gól v barvách Boleslavi.

A pochvaloval si také spolupráci se svými spoluhráči. Hned po svém příchodu se totiž postavil do centru první formace po bok Lence a Musila. „S klukama se znám z nároďáku, takže se sehráním nebyl problém. Samozřejmě je potřeba ještě některé věci vypilovat, ale dneska to klapalo,“ hlásil spokojeně Holík.
Pochvalu mu vysekl i útočník Litvínova Martin Hanzl: „Boleslav udělal určitě dobře, když si ho pořídila. My jsme věděli, jak moc šikovný hráč to je a znát to bylo hlavně v přesilovkách. Nám bohužel takový hráč teď chybí.“ Chválit mohl i kouč Boleslavi Patrik Augusta: „Petr odehrál parádní utkání, ale dnes to od nás byl hlavně týmový výkon.“

Po povedené první třetině pak přišel od domácí trošku útlum. „Od druhé třetiny nám ale soupeř nedaroval ani metr ledu a to nám dělal problémy. Dostali jsme se pod tlak v obranném pásmu, ale Maxwell všechno pochytal,“ hodnotil Augusta. A přidal i shrnutí třetí části hry: „Třetí třetinu už jsme odehráli tak, jak se má, když bráníte náskok.“

Litvínov se sice snažil o snížení, ale jeho snaha vyzněla do ztracena. „Od druhé třetiny jsme ale zlepšili pohyb, už jsme byli živější a přišly i šance, ale bohužel jsme neproduktivní. To se projevilo i ve třetí třetině, kdy už si Boleslav zkušeně hlídala výsledek a nám se to už do konce zápasu nepodařilo nastartovat,“ dodal kouč Litvínova Darek Stránský.
Bruslaře čeká v neděli zápas na ledě Hradce Králové, doma se představí opět v pátek, kdy na domácím ledě přivítají v televizním utkání Berany ze Zlína. Začíná se už v 17.20 hodin.

BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 2:0
Branky a nahrávky: 3 Klepiš (P. Holík, Stříteský). 18. P. Holík (P. Musil, Lenc). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3621.
Mladá Boleslav: Maxwell – Eminger, J. Hanzlík, Říha, Němeček, Stříteský, Hrdinka, Knot – Lenc, P. Holík, P. Musil – Valský, Knotek, Urban – Orsava, Žejdl, Klepiš – Procházka, Najman, Pacovský. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka
Litvínov: Petrásek – Beránek, Sørvik, L. Doudera, Gula, Dietz, Pilař, Sklenička – Lukeš, Nejezchleb, Jánský – Černý, M. Hanzl, Matoušek – Trávníček, Válek, Jurčík – Doležal, Jícha, Mil. Hořava. Trenéři: Rulík a Stránský.