Mladá Boleslav – Boleslav vyslala na hradeckého brankáře Laurikainena během pátečního extraligového zápasu jenom 14 střel. Dvě z nich ale skončily za jeho zády. Rozhodující trefu měl na svědomí ve 42. minutě při přesilové hře slovenský forvard Mladé Boleslavi Pavol Skalický.

„Byl to těžký zápas. Ostatně jako vždycky proti Hradci, kdy to bývá o jednom gólu. Oni hráli velmi dobře, v rychlosti, pořád se točí v celé pětici. Když chcete proti nim něco udělat, tak prostě musíte být rychlejší. Ale o jeden gól jsme byli lepší my,“ hlásil po zápase autor vítězné trefy.

Tipsport extraliga, 42. kolo: BK Mladá Boleslav - Mountfield HK
Foto, video: Novotný dvaačtyřiceti zákroky vyčaroval Bruslařům výhru nad Hradcem

Ta přišla v závěru jedné ze tří přesilových her: „Celou sezónu nás přesilovky držely, i když jsme se třeba ve hře pět na pět trápili. A dneska jsme si s ní opět pomohli, byla to rozdílová a rozhodující věc.“ „A k tomu jsme přidali skvěle odbojovaná oslabení,“ připomíná Skalický další z klíčových faktorů mladoboleslavské cesty ke třem bodům.

A nezapomněl na další klíčový bod zápasu – brankáře Filipa Novotného: „Byl výborný! Podržel nás v těžkých momentech. Podržel nás při velkých šancích Hradce a dal nám tu šanci vyhrát. My jsme to pak odbojovali. Dostali jsme jediný gól po vlastní teči našeho obránce, kde už gólman neměl šanci.“