Klíčový zápas závěru základní části hokejové extraligy čeká v pátek na mladoboleslavské Bruslaře. Ti hostí od 17.30 hodin soupeře z Litvínova.

Bruslaři se, ač neradi, musí čtyři kola před koncem dívat ještě stále v tabulce pod sebe. A byť kapitán Jan Stránský říká, že se na tabulku už raději ani nedivá, dech Litvínova, Budějovic i Kladna na svých zádech cítit musí.

Boleslav sice drží na první pohled pohodlné jedenácté místo, jistotu play-off však rozhodně nemá. Na poslední Kladno mají Bruslaři aktuálně náskok pěti bodů, na třináctý Motor (který však už bude hrát jenom třikrát) čtyř a na svého pátečního soupeře tří.

2. liga, skupina západ (nadstavba B, 3. kolo): SHC Klatovy (na snímku hráči v červených dresech) - HC Benátky nad Jizerou 5:4 po prodloužení.
Totální výbuch. Benátky schytaly na domácím ledě jedenáct gólů

Pokud Chezu Boleslav porazí, bude mít v posledních třech kolech v podstatě klid, pokud by snad padla, čeká ji ještě hodně perný závěr základní části. Připomeňme ještě, že celky do dvanáctého místa si zajistí předkolo play-off, třináctému sezona končí a poslední tým extraligy si cirka měsíc počká na start baráže o extraligu proti vítězi Chance ligy.

Boleslav udělal rázný krok směrem k vyřazovacím bojům nedělní výhrou v Brně. „V poslední době se nám nedařilo tak, jak jsme chtěli. Psychicky jsme byli dole a potřebovali jsme jedno takové vítězství, abychom se odrazili a šli si za svým cílem," říkal po zápase obránce Adam Jánošík. Také Litvínov o víkendu zabral, když uhrál dva body s favorizovaným Třincem. „V naší situaci, ve které jsme, si moc vážíme bonusového bodu, navíc s takovým soupeřem jako je právě Třinec,“ řekl kouč Vervy Karel Mlejnek.

Kdo se bude radovat po pátečním zápase?