HC Moeller Pardubice – BK Mladá Boleslav 5:3

Mladá Boleslav nedokázala vyhrát ani na ledě Pardubic. K bodovému zisku jí nepomohla ani změna trenéra, ani příchod Radima a Davida Vrbatových. V zápase se však ani jeden z nich bodově neprosadil.

Domácí vstoupili do zápasu tlakem, ale první se radovali hosté. Král si udělal výletní projížďku útočným pásmem a jeho dílo dokončil Nouza.

První třetina ale skončila nerozhodně, neboť domácí Tvrdík dokázal vyrovnat necelou minutu před odchodem do kabin.

Studenou sprchu připravili domácí hokejisté hostům ve 26. minutě. Nejprve poslal domácího favorita do vedení Radovan Somík a půl minuty na to jej napodobil Koukal, který ve spolupráci s Kolářem dokázal využít chybnou rozehrávku Boleslavských.

Mladá Boleslav se ale dokázala do zápasu vrátit. Dvě minuty po polovině utkání vsítil svou druhou branku v zápase Tomáš Nouza.

Vyrovnání se hosté dočkali ve třetí minutě závěrečné třetiny. Od modré napřáhl dělostřelec Marek Posmyk a jeho gumový projektil zastavila až síťka Lašákovy svatyně. Rozhodnutí si domácí nechali na 54. minutu. Po přesilovkové kombinaci se dostal kotouč na zadní tyč k volnému Tomáši Divíškovi, pro něhož nebylo problémem uklidit puk za Cháberova záda.

Boleslav ještě zkusila zabojovat dvě minuty před koncem, když odvolala z branky Cháberu. Nedokázala se však trvaleji usadit v útočném pásmu a minutu před koncem zápasu inkasovala popáté z hole Jana Starého.

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Pro nás to je vydřené vítězství, ale o to víc si ho budeme vážit. Za stavu 3:1 byla škoda, že jsme nedali ještě jeden gól. To už by bylo asi rozhodující. Pak jsme hráli profesorský hokej a soupeř se dotáhl. V závěru se prokázala vůle a bojovnost našich hráčů.“

Jiří Šejba (BK Mladá Boleslav): „Bylo to vyrovnané utkání, v kterém se nám povedl začátek. Jenže jsme o něj přišli díky našim vyloučením. Když se nám podařilo vyrovnat, tak jsme znovu doplatili na vyloučení. Tým ale musím za výkon pochválit.“

Branky a asistence: 20. Tvrdík (Somík), 26. Somík (Čáslava), 26. Koukal (Kolář I.), 54. Divíšek (Somík, Pivko), 60. Starý (Koukal, Čáslava) – 5. Nouza (Král, Kočí), 33. Nouza (Král, Handlovský), 44. Posmyk (Král, Brňák).

Rozhodčí: Homola – Bláha, Kostka. Vyloučení: 0:0. Využití: 2:1. Diváci: 10194 (vyprodáno). Třetiny:1:1, 2:1, 2:1.

HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II., Koma, Lojek – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář I., Koukal, Starý – Tvrdík, Blažek, Somík – Hašek, Rákos, Klejna. Trenér: V. Sýkora.

BK Mladá Boleslav: Chábera – Hunkes, Schnabel, Jindra, Kočí, Posmyk, Brňák – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras – Nouza, Král, Handlovský – A. Padělek, Benda, Boháč – Sýkora, Rod, Pšurný. Trenér: Šindel.