Pardubice/ Boleslavi nepomohly k bodům ani nové posily, ani změna trenéra

29.12.2008

O2 extraliga: HC Moeller Pardubice - BK Mladá BoleslavFoto: Luboš Jeníček

HC Moeller Pardubice – BK Mladá Boleslav 5:3

Mladá Boleslav nedokázala vyhrát ani na ledě Pardubic. K bodovému zisku jí nepomohla ani změna trenéra, ani příchod Radima a Davida Vrbatových. V zápase se však ani jeden z nich bodově neprosadil.

Domácí vstoupili do zápasu tlakem, ale první se radovali hosté. Král si udělal výletní projížďku útočným pásmem a jeho dílo dokončil Nouza.

První třetina ale skončila nerozhodně, neboť domácí Tvrdík dokázal vyrovnat necelou minutu před odchodem do kabin.

Studenou sprchu připravili domácí hokejisté hostům ve 26. minutě. Nejprve poslal domácího favorita do vedení Radovan Somík a půl minuty na to jej napodobil Koukal, který ve spolupráci s Kolářem dokázal využít chybnou rozehrávku Boleslavských.

Mladá Boleslav se ale dokázala do zápasu vrátit. Dvě minuty po polovině utkání vsítil svou druhou branku v zápase Tomáš Nouza.

Vyrovnání se hosté dočkali ve třetí minutě závěrečné třetiny. Od modré napřáhl dělostřelec Marek Posmyk a jeho gumový projektil zastavila až síťka Lašákovy svatyně. Rozhodnutí si domácí nechali na 54. minutu. Po přesilovkové kombinaci se dostal kotouč na zadní tyč k volnému Tomáši Divíškovi, pro něhož nebylo problémem uklidit puk za Cháberova záda.

Boleslav ještě zkusila zabojovat dvě minuty před koncem, když odvolala z branky Cháberu. Nedokázala se však trvaleji usadit v útočném pásmu a minutu před koncem zápasu inkasovala popáté z hole Jana Starého.

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Pro nás to je vydřené vítězství, ale o to víc si ho budeme vážit. Za stavu 3:1 byla škoda, že jsme nedali ještě jeden gól. To už by bylo asi rozhodující. Pak jsme hráli profesorský hokej a soupeř se dotáhl. V závěru se prokázala vůle a bojovnost našich hráčů.“

Jiří Šejba (BK Mladá Boleslav): „Bylo to vyrovnané utkání, v kterém se nám povedl začátek. Jenže jsme o něj přišli díky našim vyloučením. Když se nám podařilo vyrovnat, tak jsme znovu doplatili na vyloučení. Tým ale musím za výkon pochválit.“

Branky a asistence: 20. Tvrdík (Somík), 26. Somík (Čáslava), 26. Koukal (Kolář I.), 54. Divíšek (Somík, Pivko), 60. Starý (Koukal, Čáslava) – 5. Nouza (Král, Kočí), 33. Nouza (Král, Handlovský), 44. Posmyk (Král, Brňák).

Rozhodčí: Homola – Bláha, Kostka. Vyloučení: 0:0. Využití: 2:1. Diváci: 10194 (vyprodáno). Třetiny:1:1, 2:1, 2:1.

HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II., Koma, Lojek – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář I., Koukal, Starý – Tvrdík, Blažek, Somík – Hašek, Rákos, Klejna. Trenér: V. Sýkora.

BK Mladá Boleslav: Chábera – Hunkes, Schnabel, Jindra, Kočí, Posmyk, Brňák – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras – Nouza, Král, Handlovský – A. Padělek, Benda, Boháč – Sýkora, Rod, Pšurný. Trenér: Šindel.

29.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Tipsport extraliga: BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno.
24

OBRAZEM: Výkon sezony zhasl Kometu

V Kolomutech u Mladé Boleslavi se konal povánoční nohejbalový turnaj. Tradiční.
32

OBRAZEM: Na turnaj jeli všichni lokálkou

Řehořková se kvalifikovala na olympiádu mládeže

Mladá Boleslav - Krasobruslařsky BK Kraso Mladá Boleslav navázaly na výborné podzimní výkony a daly o sobě i tentokrát vědět. Třináctiletá Soňa Řehořková byla za Středočeský kraj nominovaná na VIII. ročník Zimní olympiády dětí a mládeže, která se na přelomu ledna a února bude konat v Pardubickém kraji.

OBRAZEM: Otužilci závodili v ledové Jizeře

Mladá Boleslav - Teplota vody jen lehce přes dva stupně, na břehu pak pouhé čtyři. Pro některé smrtící kombinace pro plavání, pro více než padesátku otužilců naprosto ideální kombinace pro sobotní plavecké závody v Jizeře.