Ml. Boleslav – Pardubice 5:2

Série výher hokejistů BK Mladá Boleslav v přípravném období nezná mezí. Středočeši zakončili úspěšně i boj ve skupině C Tipsport Hockey Cupu a bez ztráty jediného bodu postoupili do semifinále.

A to i přesto, že byly Boleslavským za soupeře týmy Pardubic, Liberce či Sparty, tedy mužstva, která budou pomýšlet v nadcházejícím ročníku O2 Extraligy na příčky nejvyšší.

„Prvenství je i pro mě určitým překvapením. Vítězství ve skupině po boku Sparty, Liberce a Pardubic těší,“ nechal se slyšel mladoboleslavský kouč Jiří Šejba. „Ale stále říkám, že to jsou jen přípravné zápasy, extraligová utkání jsou úplně o něčem jiném,“ vzápětí doplnil.

Po dvou třetinách duelu s Pardubicemi to však s postupovými vyhlídkami nevypadalo úplně růžově. Šejbovi svěřenci prohrávali 1:2. „Právě v prvních dvou třetinách nebyla naše hra taková, jakou bychom si představovali. Sráželo nás časté vylučování a chyběl i pohyb,“ omlouval své hráče.

Extraligový nováček tak musel zabrat v závěrečné dvacetiminutovce. Ale dostihy to byly víc než povedené! Vždyť Středočeši dokonale otočili vývoj zápasu čtyřmi brankami. „Dostali jsme se zpět do hry díky trošku šťastné brance Martina Čecha. Ale přesně o tom to je. Musíme kluky nutit, aby neustále stříleli. Gól přece může padnout odkudkoliv,“ připomněl Šejba známý fakt.

„Závěrečná třetina byla dobrá díky tomu, že jsme se vyvarovali vyloučení a dostali jsme se i k přesilovkám,“ vysvětlil boleslavský lodivod.

Zatímco Mladoboleslavští se mohli pyšnit dokonalým obratem v utkání, na opačné straně barikády si kouč Pardubic Václav Sýkora zoufal nad špatným výkonem svého týmu v poslední dvacetiminutovce: „Myslím, že jsme si zápas prohráli vlastními chybami. Měli jsme dostatek šancí za stavu 2:1, abychom odskočili na větší rozdíl. V poslední třetině jsme hráli podle mého dost pasivně. Ze čtyř gólů, které jsme v ní dostali, byli tři po našich chybách.“

Michal Miškovský