Zítra se od 17.30 hodin ve Zlatopramen Areně v Mladé Boleslavi rozhodne se o vítězi skupiny C Tisport Hockey Cupu.

Trenér Jiří Šejba poprvé ve své trenérské kariéře povede tým proti tomu, v němž dlouhá léta působil. Pardubický rodák odehrál v městě „perníku“ jedenáct sezon a po skončení kariéry působil v Moelleru jako trenér Sportovního centra mládeže a loni seš dokonce postavil na půl sezony jako trenér extraligového celku dospělých.

Nebude to tedy obyčejný “přátelák“. Postupová matematika je jasná. Zatímco Východočeši potřebují nutně zvítězit, domácím stačí neprohrát v základní hrací době.

V Pardubicích chtějí nechat zapomenout na loňskou neúspěšnou sezonu a s tím jsou spojené některé změny v kádru. Z Moelleru sice odešli na zahraniční angažmá Petr Sýkora (Davos) a Tomáš Rolinek (Magnitogorsk), ale vedení pardubického klubu získalo minimálně adekvátní náhrady. Právě z Magnitogorsku zamířil na východ Čech Martin Štrbák a také další dvě posily loni působily v Rusku: Petr Čáslava v Čerepovci a Aleš Píša v Nižném Novgorodu. Do Moelleru se navíc trochu překvapivě vrátil Tomáš Divíšek.

Východočeši zatím v přípravě odehráli šest zápasů. Všechny v rámci poháru či turnaje. Po třech duelech Tipsport Hockey Cupu (výhra 5:2 nad Hradcem Králové, prohra 1:2 v Liberci a vítězství 3:1 nad Spartou) se totiž Moeller přesunul do Bratislavy, kde se až do neděle účastnil Bifrost Cupu.