Proti houževnatému soupeři však byli Benátečtí střelecky aktivnější a postupně si díky trefám Špačka a Wienceka vypracovali dvoubrankový náskok. Po snížení hostujícího Kofroně pak definitivu tří bodů pro Benátky určila až šťastná trefa Radka Dudy po odrazu puku a domácí se tak radovali z výhry 3:1. Středočeši také ve svém středu uvítali novou posilu, zkušeného Lukáše Pabišku, jenž přišel z extraligové Mladé Boleslavi. Další duel čeká Benátky už v pondělí, kdy k Jizeře přijede Třebíč.

Po opatrném úvodu utkání měly Benátky paradoxně první největší příležitost ve vlastním oslabení. Sám před Danečkem zůstal obránce Bukač, jehož šanci Daneček vychytal. Vztyčený varovný prst v této vlastní přesilovce jakoby hostům nestačil, neboť o půl minuty později ujel hostující obraně Daniel Špaček. První jeho střelu ještě Daneček zastavil svým betonem, na dorážku už byl krátký a domácí tak vedli – 1:0. V další přesilovce hostí v dobré parketě pálil zkušený Milan Mikulík, Žajdlík v tento moment po rychlém přesunu v brankovišti podržel domácí, stejně jako při další šanci Rysů v 17. minutě. Herně vyrovnaná první část hry tak skončila za těsného vedení Benátek.

Druhá perioda začala únikem novice v benátecké sestavě Lukáše Pabišky, posila z Mladé Boleslavi ale trefila jen Danečkův beton. Těsně před polovinou řádné hrací doby nabral rychlost na levém křídle Adam Klapka a jeho dělovka orazítkovala tyčku tak, že zvuk cinknutí byl slyšet po celém benáteckém zimáku! Za další půlminutku si na přesný pas najel Daniel Špaček a podobně jako v první třetině ujížděl tváří v tvář Danečkovi. Tentokrát zvolil zakončení mezi betony a jako vítěz z tohoto souboje vyšel hostující gólman. S následnou dorážkou neuspěl ani Pabiška.

Povedenou pasáž hry benáteckého týmu v polovině zápasu pak završili domácí ve 31. minutě. Jirušovu nepříliš tvrdou střelu Daneček neudržel a nabídl tak poměrně snadnou dorážku pro Petra Wienceka do poloodkryté hostující branky – 2:0. Navýšit skóre poté mohl v přečíslení Pabiška po přihrávce od Šafařovského, jenže proti byl brankář Daneček – ve druhé části více zaměstnanější než jeho protějšek Žajdlík. V samém závěru druhé třetiny ještě Duda vyšperkoval svou akci přihrávkou před prázdnou branku, odkud Haman odpálil puk do ochranné sítě a putoval na trestnou lavici.

Rozdělenou přesilovku druhou přestávkou však Benátečtí neproměnili, a tak i nadále pracovali s dvoubrankovým náskokem. Na rozdíl tří gólů mohl upravit Petr Kolmann, když si v přesilovce čtyř proti třem vyjel do střelecké pozice a napálil brankovou konstrukci! Na druhé straně dostal v přesilovce puk do branky hostující Stuchlík, avšak rozhodčí ji neuznali pro úmyslné kopnutí. Regulérní gól však přišel o pár vteřin později, pohlednou souhru v kontaktní trefu přetavil David Kofroň - 2:1.

Divácky zajímavý hokej ve třetí části pokračoval. Domácí po inkasovaném gólu zvýšili aktivitu a po akci Klapky se Rysové zuby nehty ubránili. Skóre se neměnilo ani po akci Špačka s Pabiškou, kterou zakončil Najman přesně do Danečkovy lapačky. Prakticky rozhodnout mohl pět minut před koncem v přesilovce Duda. Po vyšachování hostující čtveřice ale minul odkrytou klec. Přesto se Radek Duda dočkal. Při power-play hostí se Kafka snažil nahrávat na modrou čáru, avšak trefil Dudovy brusle a od nich puk pomalu klouzal vstříc brance. Vracející se Bartko už nestihl odpálit kotouč před brankovou čárou a červené světlo určilo konečný stav – 3:1.

HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek 3:1

Branky a nahrávky: 8. D. Špaček, 31. Wiencek (Jiruš, A. Dlouhý), 60. R. Duda – 48. Kofroň (Kafka, Mikulík). Rozhodčí: J. Doležal, Veselý - Šimánek, Štofa. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 308. Střely na branku: 32:19.