Hokejový obránce Ctirad Ovčačík se mohl radovat podruhé v sezoně ze vstřelené branky a ta dnešní proti Vítkovicím pro něj měla speciální příchuť. Při výhře Mladé Boleslavi nad Ostravany 4:2 jeho rána z 16. minuty rozhodla a navíc proti klubu, který jej vychoval.

„Jsou to výborné pocity. Hlavně z toho, že to byl vítězný gól. Jsem spokojený. Ještě navíc to bylo proti Vítkovicím, které mě odchovaly. Tak jsem se jim odvděčil," usmíval se Ovčačík. „Jinak ale tady nejsem od toho, abych dával góly. Hraju hodně defenzivně, tu úlohu jsem přijal," doplnil bývalý hráč Liberce, Komety Brno či Třince.

Ovčačík svou trefou upravil na 3:2 a po brankostroji z úvodu se čekalo na poslední gól až do závěrečné power play, při které pojistil výhru Bruslařského klubu Tomáš Urban. „První třetina byla taková divoká a padalo hodně gólů. Pak jsme chtěli hrát trošku lépe zezadu," uvedl Ovčačík.

„Podařilo se nám to uklidnit a hrát rozumněji. Nechtěli jsme dostat gól, takže jsme si počkali na šanci a ta přišla až do prázdné brány. Nakonec jsme zápas zvládli takticky dobře," pochvaloval si jednatřicetiletý zadák, že jeho tým i pojedenácté v sezoně doma bodoval.

Vítkovice dneska skórovaly jen v přesilovkách. V druhém dějství se ale domácí ubránili po sérii vyloučení a odolali i v krátké hře tří proti pěti. „Oslabení nám nešla a nedařilo se nám to v první třetině zastavit. Ale pak už jsme si to pohlídali, což bylo dobře, protože už jsme další gól nechtěli dostat. Pomohlo nám to i psychicky. Zápas se tam lámal. Tím, že jsme oslabení zvládli, tak jsme je trošku nahlodali a už nebyli tak nebezpeční," řekl Ovčačík.

Mladá Boleslav zvládla i třetí ze série domácích duelů vítězně a posunula se už na třetí místo tabulky. V neděli se představí v Hradci Králové, který za ní zaostává o jediný bod. „Víme, že mají výbornou obranu. Pojedeme tam dobře bránit a zase se vrátit k naší hře, kdy budeme chtít málo inkasovat. A naše brejky fungujou," dodal Ovčačík.