A také s novým realizačním týmem v zádech. Po přesunu Františka Výborného z pozice kouče do role konzultanta se týmu ujala méně zkušená trenérská dvojice Patrik Augusta – Viktor Ujčík. Ta bude mít k dispozici značně obměněnou sestavu, a to především v obraně. „Chtěli jsme jít touto cestou. Máme v obraně mladé živé kluky. A především to jsou hráči, kteří ještě mají možnost se zlepšovat, mají k tomu vůli a my věříme, že jsou to hráči, kteří se zlepšovat budou,“ říká na adresu mladých obránců kouč Augusta.

Ten musel řešit i díru v první formaci, která vznikla po po odchodu Tomáše Hyky do nově vzniklého týmu NHL z Las Vegas. „Aktuálně tam bude hrát Jakub Klepiš. Všichni tři to jsou velmi inteligentní hokejisté a tvoří velmi silnou první formaci. Musil s Lencem jsou navíc odchovanci a jdou vzorem všem dalším mladým klukům,“ dodává Augusta.

Jakub Klepiš navíc, coby největší hvězda týmu, prodloužil před sezonou v Boleslavi smlouvu o další dva roky. „On mě nikdo jiný v lize už ani nechtěl,“ komentoval nový kontrakt se smíchem boleslavský útočník. Ten bude nosit společně s Radanem Lencem na svém dresu áčko, označující zástupce kapitána. Tím bude i v této sezoně boleslavský rodák Jan Hanzlík. „Máme mladý tým. Já a Klépa jsme tady takoví jejich tátové,“ smál se Hanzlík.

Po loňské sezoně opustilo klub hned jedenáct hráčů: Pospíšil (Soligorsk), Jonák (Klatovy), Ďurač, Voráček (Bratislava), Trončinský (Pardubice), Kučný, Holub, Lukáš (Banská Bystrica), Halász, Mrázek (oba Znojmo), Štich (Kladno).

BEZ VAMPOLY

V Boleslavi nakonec nebude působit ani Petr Vampola, o nějž neměli noví trenéři zájem. Jeho konec v týmu okomentoval většinový majitel klubu Jan Plachý: „Petr Vampola je výborný hráč, který potřebuje, aby se mu tým podřídil. Aby hrál stěžejní roli, potřebuje spoustu času na ledě, potřebuje volnost. On sám několikrát zmiňoval, že volnost mu dával trenér Pešán v Liberci. My jsme mu ji nedali. Touhle cestou jsme nikdy jít nechtěli, pro nás je na prvním místě tým, nikoliv individualita.“ A dodává: „I proto jsme se v létě s Petrem domluvili na ukončení spolupráce. Trenéři si ho nepředstavovali v roli, jakou by on rád. Myslím, že jsme se nakonec v poklidu a rozumně rozešli.“

Naopak klub hlásí i značné posílení: z Liberce přišel Jakub Valský, z Jihlavy Jiří Říha, z Plzně David Němeček a Martin Procházka, ze Zlína slovenský reprezentant Oldrich Kotvan, z Hradce Tomáš Knotek a ze Slavie Ronald Knot. V brankářské dvojici doplní Brandona Maxwella navrátilec ze zámoří Jan Růžička.

„Kádr není uzavřený nikdy, dokud je otevřené přestupové okno,“ hlásí s úsměvem kouč Patrik Augusta. Jedna velká ryba přesto v síti Bruslařů neskončila. „Nevyšla nám dvě jména. Jedno z nich bylo hodně, opravdu hodně zajímavé, ale nebylo to v našich rukou. Teď už asi můžu říct, že jde o Michala Vondrku. Škoda, že to padlo, viděl jsem to pro nás hodně pozitivně,“ lituje Jan Plachý.

Bruslaři prošli i každoročním licenčním řízením, byť opět dostali výjimku na nižší kapacitu stadionu.

Pod věž zavítal Vladislav Krédl.
OBRAZEM: Pod věž zavítal Vladislav Krédl

ARÉNA NEBUDE

V souvislosti s tím navíc na tiskové konferenci klubu oznámil náměstek boleslavského primátora Daniel Marek, že se prozatím upouští od záměru výstavby nové hokejové arény. „Vloni jsme najali koordinátora přípravy výstavby nového zimního stadionu a vypracovaly se tři studie s rozpočtem, který výrazně přesahoval částku půl miliardy korun. Do toho se na sociálních sítích začala bavit veřejnost, zejména naši fanoušci,“ říká Marek. A pokračuje: „Diskutovali o tom, jestli je lepší vybudovat nový stadion nebo zachovat tento současný, jak my někdy říkáme, rodinný. Diskuze nebyly jednoznačné, fanoušci byli možná rozdělení na dvě poloviny.“ Podle jeho slov tak nyní je aktuální varianta investic a rozšíření kapacity stávajícího stánku.

OSLAVY 110 LET

Bruslařský klub vstupuje do sezony, ve které oslaví 110 let své existence s velkými očekáváními. „Mužstvo prošlo velkou obměnou, proběhla prakticky kompletní výměna trenérů a došlo k rozšíření realizačního týmu. Řekl bych, že i náš styl hry je o dost jiný. Mám od toho docela velká očekávání,“ přiznává spolumajitel Jan Plachý. „Je to sport. A my ho děláme na profesionální úrovni, takže naším cílem do sezony je vyhrát co nejvíc utkání. A jako trenér bych chtěl, aby to bavilo hráče, protože pak to bude bavit i fanoušky,“ doplňuje nový mladoboleslavský lodivod Patrik Augusta.

Příprava: BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha
Odchovanec Boleslavi Tomáš Jiránek trefil Jihlavě vítězství