BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 3:0

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 29. kole hokejové Tipsport extraligy na domácím ledě nad Olomoucí 3:0. Domácí rozhodli o své výhře na začátku druhé třetiny, kdy Hyka s Klimentou navýšili jednobrankové vedení z první třetiny. Domácí brankář David Rittich si navíc připsal třetí čisté konto sezony.

Při absenci kapitána Výborného nalepil na dres v domácím týmu céčko Lukáš Pabiška. Jeho tým začal zápas aktivně a už po 43 vteřinách hry musel zahákovat unikajícího Klimentu Vyrůbalík. Více se ale v úvodní přesilovce zapotil domácí brankář Rittich, který po střele Ondruška div, že nedoklouzal i s pukem do branky. Zda skutečně puk nepřekročil brankovou čáru nakonec zkoumal i videorozhodčí. S negativním výsledkem pro hosty.

Pak udělal na ledě průvan v „moskevské" formě hrající Richard Jarůšek a z jeho důrazu dokázal vytěžit dorážkou úvodní branku zápasu Dominik Pacovský. Boleslavský střelec mohl přidat i druhou branku, ale jeho blafák po přihrávce Urbana Konrád dokázal vykrýt. Na druhé straně se dostal k volnému puku mezi kruhy Eberle, ale mířil přesně doprostřed brány.

Domácí vstoupili do druhé dvacetiminutovky opět aktivněji a byli odměněni už po 23 vteřinách hry, kde se u mantinelu uvolnil Tomáš Hyka a nekompromisně zavěsil. Za tři minuty bylo na boleslavském zimním stadionu ještě veseleji – v samostatném úniku byl faulován Tomáš Klimenta, který dokázal střelou zápěstím proměnit následné trestné střílení. To byl poslední moment zápasu pro brankáře hostí Konráda, kterého nahradil v brankovišti Vošvrda. Na druhé straně mohl odpovědět Holec, ale jeho střela z mezikruží mířila mimo tři tyče.

Boleslav hrála při chuti. Nejprve Jarůšek nedokázal vleže překonat Vošvrdu, pak neodlepil střeleckou smůlu ze své hokejky Jakub Klepiš, když mohl po akci Hyky s Klimentou střílet do prázdné, ale radost mu pokazil tygřím skokem Vošvrda. Domácí mohli náskok navýšit v minutu dlouhé dvojnásobné početní výhodě, ale tu Hanáci přestáli bez úhony.

Ve třetí třetině mohl výsledkem pohnout jako první domácí kapitán, ale puk ho v úniku na braku neposlechl podle jeho představ a střela bekhendem šla jen Vošvrdovi do ramena. Velmi slušně naplněnou arénu pak dostal do varu přesilovkový zámek, v němž nejnebezpečněji pálil Bárta, jehož ránu vytěsnil brankář Mory maskou. Také hosté zahrozili v početní výhodě, ale Houdek trefil jenom tyčku. A tu samou tyč mohl tentýž hráč proklínat v další přesilovce Olomouce, neboť jí trefil znovu. Třetí čisté konto sezony pro Davida Ritticha už ale nikdo odčarovat nedokázal.