Páteční utkání přitom Boleslav rozehrála vcelku slušně. V první třetině otevřel skóre domácí Bernad, Vítkovičtí ovšem v prostřední části otočili. A byly to hodně kuriózní a pro Bruslaře smolné branky. Nejprve před odkrytou domácí klecí nechtěně zastavil puk Claireaux příhodně pro Lakatoše, potom Krošelj za vlastní brankou nezachytil puk a nestihl se už vrátit do správného postavení proti bleskovému zakončení Kaluse.

Vítkovice díky těsné a šťastné výhře prodloužily sérii úspěchů proti středočeskému celku – na podzim vyhráli ve městě automobilů 4:2 a na začátku ledna potom v domácím prostředí udolali soka rovněž o dvě branky, tentokrát poměrem 3:1.

Poslední vzájemné měření v základní části je na programu v úterý v Ostravě. Domácí tým do něj sice půjde z pozice „až“ desátého celku tabulky, aktuálně ale jede na vlně dobré herní pohody, vyhrál pět ze šesti posledních utkání. Naposledy si v neděli poradil s Karlovými Vary, které přehrál 5:2.

Čtyřmi body se v duelu s Energií blýskl tahoun Vítkovic Dominik Lakatoš. Ten prožívá životní sezonu, se 39 body je desátý v extraligové produktivitě a je jednoznačným lídrem mužstva. Druhý muž vítkovických statistik, Lakatošův parťák z elitní lajny Jan Hruška, má o patnáct bodů méně.

Třiadvacetiletý reprezentační útočník letos nešetří ani Bruslaře, trefil se proti nim v každém ze tří dosavadních vzájemných klání. Na Lakatošovu formaci s centrem Hruškou a kapitánem Lukášem Krenželokem si budou muset Boleslavští dát pozor i v úterý.

Obdobně jako Vítkovice mají i Středočeši svého jasného tahouna. Sedmadvacetiletý David Šťastný je na tom ještě o něco lépe než o čtyři roky mladší střelec Ridery, má na kontě už 47 kanadských bodů a je šestý nejlepší v lize. Na nedělní výhře v Olomouci 4:1 se podílel dvěma asistencemi, díky kterým přepsal historické tabulky – vylepšil loňský zápis Pavola Skalického a stal se držitelem klubového rekordu za nejvíc bodů v základní části.

Bruslaři budou v úterý chtít konečně zlomit letošní vítkovické prokletí a znovu si upevnit třetí místo extraligové tabulky. Vítkovice jsou sice až desáté, na dosah ale mají i příčky zajišťující vstup do nadstavby na vlastním ledě. Obě mužstva tedy budou mít o co hrát. Úterní zápas začne v 16:30.