Více šancí v první třetině měli hosté. Ani Jergl ani Klíma se ale prosadit nedokázali. Hradec neotevřel skóre ani v nebezpečné úvodní přesilovce zápasu.

Ve 31. minutě se dokázali hráči Mountfieldu prosadit, ale rozhodčí po konzultaci s videm branku Veselého neuznal. To nakoplo domácí, kteří se začali tlačit do zakončení, ale střely Píchy a Lintuniemiho skončily jenom na tyči.

Na gól si museli diváci počkat do času 39:08, když se jako první prosadil hostující Lukáš Pajer, který se zapojil do útočné akce ihned po návratu z trestné lavice. Gólu však předcházela hra vysokou holí Kaliny v obranném pásmu Hradce Králové, kterou rozhodčí přehlídli. „Trenérskou výzvu si můžeme vzít pouze na situaci v naší obranné třetině,“ vysvětlil přesně pravidlo o možnosti vyžádání si video kontroly domácí kouč Petr Haken.

„Popravdě jsem si vysoké holi ani nevšiml, jestli vůbec byla. Od toho tam jsou rozhodčí, spíš si myslím, že problém byl, že nám skočil hráč z trestné lavice, o kterém jsme nevěděli. A ten to dohrával do prázdné. Jestli byla vysoká hůl, nebo nebyla, se musíme podívat na videu. Rozhodčí ji neviděli, takže asi nebyla a gól platil,“ dodal ke klíčové situaci obránce Boleslavi Pavel Pýcha.

Druhá třetina pak byla kvůli kolapsu jednoho z diváků ukončena předčasně a zbývajících 52 vteřin se odehrálo až po úpravě ledu.

I. A třída: Dolní Bousov - Poříčí n. S. (4:7)
Video: Bousovu tříbrankový náskok nestačil, divokou přestřelku s lídrem prohrál

Do třetí třetiny, která začala následně po krátké výměně stran, vstoupila v honbě za vyrovnáním aktivněji domácí Mladá Boleslav. Ta tlačila Hradecké v podstatě celou dvacetiminutovku, ale skórovat nedokázala ani ve třech nabídnutých přesilových hrách. Kiviaha nepřekonali domácí ani v závěrečné hře bez brankáře, naopak sami inkasovali z hole Lva do prázdné branky.

„Hradec měl od začátku lepší pohyb, měli jsme problém s jejich napadáním. Ve druhé třetině se to začalo srovnávat, ale na můj vkus se moc jezdilo nahoru dolů a hra nebyla vůbec urovnaná. V závěru třetiny jsme bohužel inkasovali. Když nedáme branku, tak nemůžeme pomýšlet na body,“ dodal domácí trenér Haken.

BK Mladá Boleslav – Mountfield HK 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Pajer (Kevin Klíma, Kalina), 60. Lev (Cingel). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Hynek, Šimánek. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3157.

Mladá Boleslav: Krošelj - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, R. Jeřábek, Stříteský, Jánošík, Štich - Kotala, Lantoši, Šmerha - J. Stránský, Fořt, Aberg - P. Kousal, O. Najman, Kantner - M. Beránek, Bičevskis, Lunter.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Kalina, Rymsha, Jank, Piegl, Nedomlel, Huttula - J. Veselý, Lev, Okuliar - Jergl, Cingeľ, Kevin Klíma - Kelly Klíma, Koukal, Smoleňák - Pajer, Štohanzl, R. Pavlík.