„Andrej odchytal první sezonu v tuzemsku v první lize, pomohl Kladnu k postupu do extraligy. Měl by doplnit naši silnou brankářskou dvojici a poprat se o svoje místo,“ říkal sportovní manažer Boleslavi Václav Nedorost při představovačce nové posily.

Brankář, který v uplynulých letech nakoukl i do slovenské reprezentace, se ale rozhodl jinak. Namísto boje o místo se silným tandemem Růžička – Krošelj odchází z Boleslavi zpátky na Slovensko.

V Košicích Košarišťan odchytal sezonu 2019/20, po níž se odrazil k angažmá u Rytířů. Během jediného roku v dresu slovenských Ocelářů předváděl skvělé výkony – úspěšnost zákroků měl během zmiňované sezony nad hranicí 93 procent.

Před jednoletými působeními na Kladně a v Košicích hájil Košarišťan barvy jiných slovenských klubů, nastupoval mimo jiné za Bánskou Bystricu, Nové Zámky nebo Liptovský Mikuláš.

„Jsme moc rádi, že jsme se s Andrejem domluvili na další spolupráci. Určitě není třeba ho košickým fanouškům představovat, protože se už dřív představil sám svými výtečnými výkony. Věříme, že nám v nadcházející sezoně pomůže naplnit naše cíle,“ řekl pro košický web sportovní manažer klubu Gabriel Spilar.

„V Boleslavi mají pod smlouvou víc brankářů, nedostal bych tedy dostatečný prostor. Hledali jsme nějaké řešení, cítil jsem zájem ze strany Košic a jsem rád, že všechny strany se domluvily. Je dobře, že mě Boleslav uvolnila na celou sezonu, protože hledat hostování jen do ledna by bylo složité,“ prohlásil sám Košarišťan pro slovenskou agenturu TASR.