Čtrnáct let trvala éra spolupráce benáteckého a libereckého hokeje - zažili zde řadu nezapomenutelných sérií (se Znojmem, s Budějovicemi nebo Mladou Boleslaví).

Ve středu 21. září se na benáteckém ledě proháněl zcela nový tým, složený z hráčů, kteří buď prošli benáteckou mládeží nebo k ní mají vřelý vztah. Každopádně za skvělé podpory, jež bylo všem dostáno, hráči bojovali ze všech svých sil a podpořeni řadou výborných zákroků Martina Sejpala mezi třemi tyčemi, nakonec vybojovali dva body - ty trefil v prodloužení obránce Milan Antoš.

Fotbalové utkání MOL Cupu mezi Čáslaví a Hradcem Králové ve středu 21. září 2022.

Prvním soupeřem v druholigové soutěži byl Benátečanům Hronov. Ten v přípravě zaznamenal také nedohrané utkání na ledě Vrchlabí. Začátkem září se nedohrálo za stavu 7:2 pro domácí po hromadné bitce, které předcházelo napadení hostujícího hráče domácím borcem u mantinelu.

Hronov i se čtyřmi zahraničními hráči v sestavě prohrával v Benátkách už od druhé minuty, kdy se za domácí trefil Stehlík po přihrávce Šafránka. Hosté se vyrovnání dočkali ve 25. minutě zásluhou Hovsepyana. Další branka už v základní hrací době nepadla a o vítězi zápasu prvního kola muselo rozhodnout až prodloužení. To rozhodl po třech minutách benátecký Antoš.

HC Benátky nad Jizerou - HC Wikov Hronov 2:1 pp

Branky a nahrávky: 2. Stehlík (Šafránek), 63. Antoš (Šíma) – 25. Hovsepyan (Amirov, Akhmetianov). Rozhodčí: Battěk - Brož, Kettner. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 254.

Benátky: Sejpal – Mrkvička, Klodner, Antoš, Tondr, Rajgl, Mašek, Kulvejt – Havlas, Bříška, Špaček – Stehlík, Šafránek, Zumr – Šíma, Král, Dvořák – Křenek, Peca, Hejňák.

Hronov: Tichý – Pavelka, Heligr, Exner, Mikulec, Najman, Amirov – Hovsepyan, Hašlar, Štrombach, Yailov, Bondar, Teuber, Bořuta, Veselý, Kindyshev, Akhmetianov, Sobchenko, Klíma.