V dalším duelu nadstavby v západní skupině druhé ligy přijel do Benátek poslední tým Hronova, který se pouze se čtyřmi beky s benáteckým týmem relativně dlouho držel. Po úvodní trefě Havlase z první třetiny dvakrát zamířil přesně kanonýr Kamil Bříška a uklidnil domácí tým. Řadou dobrých zákroků Benátky podržel i odchovanec Daniel Hofman, který poprvé v sezoně nastoupil od začátku zápasu a obstál velmi dobře. Další trefy Dvořáka a Mrkvičky určily pětibrankový náskok Benátek a Hofman o nulu přišel až v samém závěru.

„Řekl bych, že celé utkání jsme měli pod kontrolou. Jsem rád, že jsme z tohoto těžkého zápasu získali tři body. Jen mě mrzí, že jsme v závěru dostali branku. Našemu mladému brankáři Hofmanovi jsem přál vychytanou nulu,“ řekl k zápasu trenér Benátek Antonín Nečas.

Jeho protějšek Jaroslav Polák dodal: „Pro nás to byl jednoznačně těžký zápas, protože jsme hráli se soupeřem, který je nahoře. Byl nás malý počet, ale myslím si, že kluci k tomu přistoupili zodpovědně. Do poloviny utkání jsme se drželi, poté se nám ale zranil obránce. Přijeli jsme pouze se čtyřmi beky, jeho zraněním se nám rozpadla hra. Dostali jsme další dvě branky. Na gól se strašně nadřeme. Není nám přáno vstřelit nějakou lehkou branku. Navíc se srážíme vlastními individuálními chybami. Musím pogratulovat soupeři, který předvedl kvalitní výkon. Snažili jsme se tomu vyrovnat. Řekl bych, že jsme tu neudělali ostudu.“

Benátečtí tak bodovali počtvrté v řadě a v dalším kole jedou k důležitému utkání do Písku, který má v tabulce o tři body více.

Sestřih utkání:

| Video: Youtube

HC Benátky nad Jizerou - HC Wikov Hronov 5:1

Branky a nahrávky: 14. Havlas (Hejňák), 24. Bříška (L. Tondr), 43. Bříška (Šafránek, L. Tondr), 53. Dvořák (Klodner, Bříška), 57. Mrkvička (Bříška, Hruška) - 59. Amirov (Hovsepyan). Rozhodčí: Barek - Brož, Jiruška. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.

Benátky: Hofman - Čížek, M. Tondr, Mrkvička, Klodner, Antoš, Mašek, Rajgl - L. Tondr, Bříška, Dvořák - Hruška, Šafránek, Jankovský - Král, Havlas, Hejňák - Hašlar.

Hronov: Tichý - Pavelka, Žaba, Salnikov, Amirov - Putz, Vencl, Akhmetianov, Kocián, Subbotin, Dunda, Hovsepyan, Poppel, Bon, Štrombach.