Proti Olomouci jsme po dvou minutách vedli 2:0, ale pak jste o vedení přišli.
Další zápas, ve kterém jsme udělali hodně chyb. Musíme se ale z toho poučit. Olomouc hrál a jednoduše do brány, čímž nám dělala problémy. Nakonec jsme ale zabojoval my a dva body jsme urvali.

Je brzké vedení opravdu tak ošidné?
Člověk se snaží uspokojení ubránit, ale prostě do hlavy se to dostane. Tak to má ale asi každý kromě Kanaďanů. Ale to nemůže být naše výmluva. My se prostě musíme soustředit šedesát minut a ne si zápas zkomplikovat inkasovanými góly a hloupým vyloučením, kdy jsme hráli v šesti.

Zápas jste ale nakonec rozhodl po nádherné souhře v prodloužení…
Udělali jsme to dobře všichni tři. Dávali jsme si puk po ledě, což už vzhledem k jeho kvalitě nebylo lehké. Ve finální fázi se mi ještě puk postavil, ale naštěstí se mi podařilo trefit branku.

Čekal jste, že vám Jakub Klepiš ještě přihraje zpátky?
Úplně ne, protože jsem myslel, že zkusí vystřelit z voleje, ale Kuba se rozhodl ještě pro nahrávku zpět a dopadlo to skvěle.

Před Škoda Muzeem vzniká kluziště.
OBRAZEM: Před Škoda Muzeem vzniká kluzištěJe to po průběhu zápasu pro Boleslav zisk bodu nebo ztráta bodu?
Těžko říct. Olomouc je šestá, nehraje vůbec špatný hokej. V naší situaci, kdy jsme měnili trenéra musím brát každý bod. Dneska máme dva, ty se počítají.

Jak vlastně po třech zápasech hodnotíte transfer z Brna?
Tady není o čem mluvit. V Brně jsem toho moc neodehrál, tady jsem naskočil hned do první lajny a mám devatenáct minut na ledě za zápas. To mi samozřejmě vyhovuje. I když trošku je to znát na fyzičce. Ale teď jdou zápasy rychle po sobě, takže to doženu.

Nebylo vám líto odchodu z Komety?
Tak líto… Když to vezmu po sportovní stránce, tak mi můžu hostování jedině pomoci. V Brně jsem teď moc nehrál, tady mi trenéři věří. Přišel jsem jako posila, tak věřím, že to splním. Na druhou stranu, co se rodiny týká, tak máme postavený domek u Brna a mám dvě malé děti, od kterých teď nějaký čas budu, na což nejsem zvyklý. Takže sám čekám, co to se mnou udělá. Ale měsíc to zvládneme a uvidíme, co bude potom.

Jak jste si zvykl v Boleslavi a zrovna ještě v takovém hektickém období?
Pro mě asi výhoda, že přišel pan Kýhos, pod kterým jsem hrál, takže víme, co od sebe čekat.

Co jste odešel z Komety, tak ta začala prohrávat.
Kluky samozřejmě sleduji a mrzí mě, že jim to teď nejde. Ale já se na to nesoustředím, já jsem teď v Boleslavi a soustředím se na ni.

Skládka odpadu. Ilustrační foto.
Kraj chystá setkání se starosty. Budou velkým tématem odpady?