Domácí už ve třetí minutě otevřeli skóre, Valaši ovšem do konce úvodního dějství třemi trefami otočili průběh zápasu. Ve druhé třetině přidali další tři trefy, osm vteřin před koncem této části potřetí udeřil 21letý Půček, který poprvé mezi dospělými zaznamenal hattrick.

Benátky v závěrečné třetiny snížily na 2:6, branky Pituleho a Březiny nakonec uzavřely jednoznačný duel. „Sice jsme prohrávali 0:1, ale velice rychle jsme vyrovnali. Od té doby jsme celý zápas měli pod kontrolou,“ ohlédl se hlavní kouč Vsetína Roman Stantien za pátou výhru svých svěřenců v řadě.

„Do utkání jsme nastoupili v hodně úzké sestavě a Vsetín byl nad naše síly. Kandidát na postup do extraligy nás přehrál,“ zhodnotil nevydařený zápas trenér domácích Valdemar Jiruš.

V pondělí od 17.30 hodin se Benátky představí v Porubě, o dva dny později zakončí své účinkování v soutěži doma proti Přerovu.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) ve 23. kole FORTUNA:LIGY přivítali Mladou Boleslav.
Hoftychovu boleslavskou premiéru pokazil Jurečka, rozhodla penalta v nastavení

HC Benátky nad Jizerou – VHK ROBE Vsetín 2:8 (1:3, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Daniel Špaček (Dušek, Pabiška), 47. Vomáčka (Dušek, Wiencek) – 7. Gago (Š. Jenáček, J. Říha), 12. R. Půček (Kucharczyk, Hryciow), 16. Gago (R. Půček, Ondračka), 23. Ondračka (Pitule), 31. R. Půček (Klímek), 40. R. Půček (D. Březina, Berger), 49. Pitule (Smetana), 51. D. Březina (Gago). Střely na branku: 21:45. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Rozhodčí: Micka, Skopal – Komínek, Roischel. Diváci: 353.

Benátky: Žajdlík (Vopravil) – Kolmann, Hladík, Kunst, Patzelt, Kollert – Pabiška, Dušek, Daniel Špaček – Cikhart, A. Dlouhý, Wiencek – Křepelka, Kalaj, Vomáčka.

Vsetín: Gába (D. Sachr) – Ondračka, Hryciow, Buchta, Smetana, J. Říha, Š. Jenáček – Rob, R. Vlach, Jonák – Hořanský, Berger, D. Březina – Vítek, Pitule, Gago – Klímek, Kucharczyk, R. Půček – Venkrbec.

Hokej si sem chodí zahrát třeba i legendární bývalý fotbalista Vladimír Šmicer.
Putování po zimácích: Říčanská aréna má nového partnera a chystá změny