„Tomáš je zkušený útočník, který toho má spoustu za sebou včetně několika zahraničních angažmá. Navíc má skvělé fyzické proporce, které plánujeme využít třeba při oslabeních. Tomášem rozšiřujeme kádr, který v poslední době trápí nemoci i zranění,“ okomentoval sportovní ředitel Bruslařského klubu Martin Ševc příchod, který by Boleslavští rádi dotáhli tak, aby rodák z Rokycan mohl nastoupit už v podvečerním utkání na ledě Vervy.

Pitule, který si během své kariéry prošel i zahraničními kluby, jako jsou francouzský Grenoble, slovenské Nové Zámky, běloruský Soligorsk a Neman Grodno či britský Sheffield, už u mladoboleslavských bruslařů jednou byl, když v jejich barvách v sezoně 2012/2013 odehrál šestnáct mačů. Nejdříve jim třemi body dopomohl k vítězství ve druhé nejvyšší soutěži a jeden gól zaznamenal i v následné baráži, která však Středočechům těsně utekla. Extraligu si zahrál za Plzeň a v předloňské sezoně i za Kladno.

V této sezoně se za Jestřáby trefil pouze dvakrát. Protrhnout střeleckou smůlu se mu podařilo v 21. kole při výhře 7:3 se Znojmem a podruhé se mu zadařilo při výhře 5:4 na ledě suveréna letošního ročníku - ostravské Poruby. "Tomáš byl u nás na hraně sestavy a menší vytížení v utkáních vedlo k jeho žádosti o uvolnění ze smlouvy. Klub se s Tomášem domluvil na podmínkách odchodu, takže mu teď přejeme hodně štěstí v novém angažmá," vyjádřil se v této věci pro klubový web Jestřábů trenér Martin Janeček.