„Nečekal jsem, že bude vyprodáno, a moc si toho vážím. Vzdáváte nám hold za to, jaká jsme speciální generace. Hrozně si toho vážíme,“ nechal se bezprostředně po utkání slyšet Jágr. Není divu, že nešetřil úsměvy. Oslavná akce připomínající zlatou olympiádu v Naganu, se opravdu povedla.

Největší podíl na tom pochopitelně měli aktéři na ledě, kteří se už dvě a půl hodiny před utkáním podepisovali před arenou zdánlivě nekončícím zástupům fanoušků. Ti pak až do posledního místa zaplnili domovský stánek pražské Sparty a bouřlivým potleskem přivítali na ledě všechny účastníky zápasu.

Nástup Jaromíra Jágra do Zápasu legend | Video: Filip Ardon

V něm šli jako první do vedení Slováci, když se z dorážky vlastní střely nemýlil Marek Uram. Česko ale vývoj bleskově otočilo a brankami Jaromíra Jágra, Roberta Reichela a Tomáš Vlasáka si vytvořilo dvougólový náskok. Snížil ještě Marián Hossa, pak už ale domácí výběr většinu utkání kontroloval. Bratrskou souhru úspěšně zakončil Petr Nedvěd, další gól přidal David Výborný a pod šestou branku se podepsal Milan Hejduk.

Alespoň kosmetickou úpravu skóre obstaral Marcel Hossa, když pět minut před koncem perfektně využil přihrávku svého bratra. Víc ale Češi svému soupeři nepovolili. Skvěle jako za svých aktivních let zachytal brankář Roman Čechmánek a následně ho napodobil i střídající Dušan Salfický.

„Věřím, že se divákům utkání líbí. Je tam chuť vyhrát na obou stranách. Věřím, že se nám povede opět zvítězit,“ vyprávěl o druhou přestávku Čechmánek.

O výsledek ale přece jen tolik nešlo. Atmosféru exhibice jasně dokreslil Martin Ručinský, který jako trenér českého výběru během utkání ochotně podepisoval na střídačce dres jednomu z fanoušků, nebo brankář Ján Lašák, který si po vystřídání stihl na lavičce na mobilu možná i vyřídit došlou korespondenci.

Utkání navíc mělo i charitativní přesah. Bývalý hokejista Jan Alinč, který po úrazu z inline hokeje skončil na vozíčku, obdržel od Jakuba Voráčka, autora slavnostní úvodní buly, dres a od pořadatelů šek na sto tisíc korun. Zájemci se nyní budou moci v aukci poprat i o originální hrané dresy a výtěžek rovněž poputuje na dobročinné účely.

Česko – Slovensko 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Jágr (Bednář, Výborný), 15. Reichel (Tlustý), 20. Vlasák (Hlinka), 31. P. Nedvěd (J. Nedvěd, Jágr), 35. Výborný (Jágr, Hlaváč), 52. Hejduk (Tlustý) – 11. Uram (Vaic), 26. Marián Hossa (Nagy), 55. Marcel Hossa (Marián Hossa). Diváci: 17 302.
Česko: Čechmánek (31. Salfický) – Jágr, P. Nedvěd, Výborný, Bednář, Eliáš, Klíma, Reichel, Tlustý, Hlaváč, Hlinka, Vlasák, Hejduk, Varaďa, Moravec, Jaroslav Nedvěd, Krajíček, Nakládal, Procházka.
Slovensko: Lašák (31. Križan) – Višňovský, Marián Hossa, Marcel Hossa, Kopecký, Podhradský, Handzuš, Čierny, Lintner, Nagy, Sekera, Vaic, Uram, Pucher, Sekeráš, Pavlikovský, Zedník, Jurčina, Pálffy, Majeský.