Hokejisté Mladé Boleslavi skončili po základní části letošního ročníku Tipsport extraligy na dvanáctém místě. Vzpruhou před úterním startem šestikolové skupiny play-out pak jistě bude dvoubodová výhra nad třetím Třincem, kterou Bruslaři urvali v samostatných nájezdech.

Nejen v nich byl domácím hrdinou gólman Jan Růžička. Hosté na něj během zápasu vyslali 45 střel. „Snažil jsem se na to nemyslet, kdo proti mně stojí a co nejlépe dělat svojí práci,“ hlásil po zápase domácí brankář, který v závěrečných nájezdech vychytal všechny čtyři hostující střelce. Hned patnáctku ze všech střel soupeře na Jana Růžičku vyslal jeho jmenovec v třineckém dresu Martin. Ten se v zápase dokázal jednou prosadit, a ve střelecké tabulce celé extraligy tak zůstal jediný zásah za třicetigólovým vítězem této statistiky Tomášem Mertlem z Plzně. 

Ale ani Bruslaři střelecky nezaháleli. Na Šimona Hrubce v opačné brance vyslali ještě o tři střely více. Ve třetí třetině jich bylo dokonce 22. Bruslaři v ní za stavu 1:1 nevyužili dlouhou dvojnásobnou přesilovku. „Měl jsem sto chutí tam jet a pomoct tam puk klukům nějak dotlačit,“ smál se po zápase gólman Boleslavi. Do smíchu mu ale určitě nebylo, když v přesilovce na druhé straně poslal tři minuty před koncem Třinec do vedení právě zmiňovaný kanonýr Růžička.

Pak ale následovala další přesilovka Boleslavi a její letošní parádní disciplína – hra bez brankáře. Ve zdvojené výhodě totiž vyrovnal Dominik Pacovský a poslal zápas do prodloužení. „Kluci ukázali, že mají srdce a dokázali jsme ještě vyrovnat. To je dobrá zpráva před play-out,“ liboval si po zápase boleslavský kouč Viktor Ujčík.

V pětiminutovém prodloužení byli Bruslaři aktivnější, ale Hrubec v hostující brance pokračoval ve svém galapředstavení. „Jsme rádi, za výkony řady hráčů, jmenovat budu pouze fantastického brankáře Hrubce,“ dočkal se brankář Třince pochvaly i od svého kouče Václava Varadi.

V následných nájezdech už ale řádil domácí Růžička, který postupně vychytal Polanského, Vlacha, Petružálka i Růžičku. Naopak za Boleslav se jako první prosadil ve třetí sérii Radan Lenc, na nějž navázal hned ve čtvrté Lukáš Žejdl. 
Na Bruslaře čeká den odpočinku a hned v úterý domácí zápas s Jihlavou. „Teď už to bude o palicích. My jsme si ale dneska proti Třinci dokázali, že hokej hrát umíme,“ dodal Viktor Ujčík.

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 3:2 sn
Branky a nahrávky: 21. Orsava (Valský, Žejdl), 59. Pacovský (Lenc, Klepiš), roz. nájezd Lenc – 29. Polanský (Adamský), 57. Martin Růžička (Hrňa). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:7 navíc J. Hanzlík (MB) a Jank (TRI) oba 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváci: 1226.
Boleslav: J. Růžička – J. Hanzlík, Říha, Eminger, Němeček, Dlapa, Kotvan, Nedomlel - Valský, Žejdl, Orsava – Pacovský, Nahodil, Klepiš – L. Pabiška, V. Němec, Lenc – Flynn, Urban, Kousal.
Třinec: Hrubec – D. Musil, Doudera, Linhart, Roth, Jank, L. Kovář – Petružálek, Vlach, M. Růžička – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Rákos, Cienciala, Kovařčík.

Program play-out 
1. kolo – úterý 6. března
Boleslav – Jihlava
Chomutov – Litvínov

2. kolo – pátek 9. března
Litvínov – Boleslav
Jihlava – Chomutov

3. kolo – neděle 11. března
Chomutov – Boleslav
Litvínov – Jihlava

4. kolo – pátek 16. března
Boleslav – Chomutov
Jihlava – Litvínov

5. kolo – neděle 18. března
Litvínov – Chomutov
Jihlava – Boleslav

6. kolo – pátek 23. března
Boleslav – Litvínov
Chomutov – Jihlava