Po šesti porážkách přišla jedna výhra. Na vítězství z ústeckého ledu ale Benátečené doma navázat nedokázali. V osmém kole totiž odešli totiž opět poraženi. Havířov si z Benátek odvezl výhru 3:1.

Zápas se přitom pro domácí barvy vyvíjel skvěle, když se už ve 4. minutě prosadil z mezikruží Daniel Špaček. Po hříchu to ale byla jediná radost domácích v celém zápase.

Od té doby už dávali góly jenom hosté. Uběhlo 39 sekund ze druhé třetiny, když se prosadil před brankářem Žajdlíkem Antonín Pechanec a bylo srovnáno. Vedení si hosté překlopili na svou stranu na konci 34. minuty. Byl u toho opět Pechanec, jehož tvrdou ránu ještě Žajdlík vyrazil, avšak pouze k volnému Bendářovi, který už neměl se zakončením problém. Ve 46. minutě vyjel ze souboje s Žůrkem s pukem na holi Hudeček, který předložil puk do šance Dostálkovi a ten přidal pojistku na hostující vedení. Stav 1:3 pak zůstal na světelné tabuli až do úplného konce zápasu.

Hosté tak oslavili první tříbodovou výhru v sezoně a přeskočili Benátky v tabulce druhé české nejvyšší soutěže. Benátky jsou po osmém kole se třemi body předposlední, horší už je pouze nulová Kadaň.

HC Benátky nad Jizerou – AZ Havířov 1:3

Branky a nahrávky: 5. Špaček (Čederle) – 21. Pechanec (Š. Kratochvil), 34. L. Bednář (Pechanec, Maruna), 46. Dostálek (Hudeček, J. Doktor). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Diváci: 183.