Podle čáslavských představ a v duchu předešlé dlouhé vítězné série letců se nesla pouze úvodní třetina zápasu v Mělníku. Lídr z východu se těsně před jejím koncem dostal do vedení. Do druhé části ale nastoupili domácí jako uragán. Třemi góly v rozmezí tří minut vývoj otočili a zápas prakticky rozhodli. Při chuti byla především trojice T. Havel – A. Janele – Prejza.

Hosté se už z útlumu nevzpamatovali a potřetí v sezoně odešli s prázdnou. A znovu pětigólovým rozdílem. Trenér Tomáš Topol sice po utkání zmínil oslabenou sestavu svého týmu, zároveň ale chválil soupeře. „Domácí hráli od druhé třetiny výborný hokej a vítězství si zasloužili. Na jejich nástup do druhé části jsme vůbec nedokázali zareagovat,“ uvedl.

Zrovna v dobrém nebude na zápas vzpomínat ani hlavní rozhodčí Petr Šťovíček. Zkušený pražský sudí musel ještě během úvodní třetiny opustit scénu a putoval na vyšetření do nemocnice.

„Po kontaktu s jedním z čáslavských útočníků zůstal nehybně ležet na ledové ploše. Po prvotním ošetření následoval převoz do mělnické nemocnice. Výsledky vyšetření hovoří o otřesu mozku a nespecifikované zlomenině v dolní části těla. Doufejme, že následky nebudou vážné a brzy se na ledovou plochu vrátí,“ vrátil se domácí činovník Viktor Šebík k situaci, po které se řízení zápasu po zbytek třetiny museli chopit čároví.

Šimon Jelínek - archivní foto.
Rodí se v Kladně další velký talent? Jelínek dal dva fíky Jihlavě!

Mělník připsal tři body překvapivě jako jediný z týmů na západních pozicích pro play-off. Lídr z Černošic sice jako první pokořil metu stovky nastřílených gólů, na uhájení domácí pevnosti před kozly z Popovic to ale obhájci nestačilo.

Dva body, které domácí vzhledem k průběhu utkání museli brát všema deseti, zůstaly v Příbrami. Kutná Hora snažící se vymanit ze spárů baráže vedla ještě necelých deset minut před koncem o tři branky. Příbramští se ale z matného výkonu na poslední chvíli probrali a po vyrovnání dokonali obrat v prodloužení.

To slánští si se soupeřem ze dna východní tabulky nedělali výraznější problém. Žabonosům nedopřáli ani gól a tři kola před koncem zmírnili svou ztrátu na čtyřku ze čtyř na tři body.

Jasno naopak začíná být o nejhorším celku skupiny. Předposlední Kralupy se nenechaly vykolejit vyšuměním dvoubrankového vedení a ve třetí části si proti béčku Mladé Boleslavi suverénně došly pro vítězství. Ztráta posledních Neratovic tak narostla už na sedm bodů, což je bez jednoho stejná porce, jakou Buldoci vyválčili od začátku soutěže.

Naposledy tahali od úvodních střídání za kratší konec v utkání s Benešovem. Lvi si pohodlnou výhrou udrželi bezpečný odstup na okresního rivala z Vlašimi, který by jim jako už asi jediný mohl ukončit sezonu ještě před jejím vrcholem.

Krajská liga - 19. kolo

Mělník – Čáslav 7:2 (21., 31. a 38. T. Havel, 22. a 50. A. Janele, 24. a 54. Prejza – 19. Borovanský, 51. Křišťan),

Kralupy – M. Boleslav B 6:3 (22. a 59. Karpál, 4. Bunda, 27. Řehák, 41. Hampl, 50. Frey – 25. Tregl, 31. Kysela, 32. Vaníček), Neratovice – Benešov 3:8 (11. Rak, 49. Macek, 60. Veselý – 13., 39. a 57. Kočí, 2. Kaňka, 3. Janák, 9. Holeš, 36. Zderadička, 60. Starec),

K. Dvůr – Vlašim 4:5 (19. a 40. Veber, 32. Brém, 37. Šnaidauf – 15. a 25. Herwig, 11. Čanda, 18. Kucharčík, 43. Slanina),

Slaný – Žabonosy 5:0 (23. a 41. Sekerka, 4. Kubinčák, 47. David, 56. Tuček),

Rakovník – Poděbrady 2:3 SN (16. Kratochvíl, 21. Hegenbart – 3. Příhoda, 29. Rindoš + rozh. náj.),

Černošice – V. Popovice 2:4 (10. Červený, 22. Formánek – 11. a 17. Vacek, 44. Lacek, 50. Slavík),

Příbram – K. Hora 5:4 PP (52. a 54. Gengel, 38. Tobolič, 56. Kadič, 61. Mikeska – 4. a 38. Tvrdík, 26. Javůrek, 39. Beran).

Krajská soutěž - 19. kolo

Žilina – Benátky B 3:7, Mníšek – Zlonice 12:9, Rakovník B – Hvězda Kladno 3:6, Hořovice – Velké Popovice B 3:5, Sedlčany – Božetice 7:3, Kolín B – Černošice B 14:0, Sp. Příbram – Příbram 99 11:1, Solopisky – Žebrák 3:8.

8. Velké Popovice B 19  6 0 1 12  73:115 19

Kutnohorští Sršni po pěti zápasech vyhráli. V Mladé Boleslavi vyhráli nad tamním béčkem 3:2