Důležitý zápas sedmého s osmým Benátky v Praze prohrály. Domácí Kobře podlehly i podruhé v sezoně (tentokrát 2:5) a se svým hostitelem si prohodily pozici v tabulce.

Ve 4. minutě si benátecká obrana nepohlídala Zídka, který prokličkoval až před Sajdla a střílel k tyči. Hostující brankář ale zasáhl. V 19. minutě se poprvé prosadily Benátky. Domácí zapomněli na bývalého hráče Kobry Kamila Bříšku, jenž překonal Sochůrka z bezprostřední blízkosti brankoviště.

Za sedm sekund ale bylo vyrovnáno. Martínek po buly poslal kotouč Václavu Zídkovi, který se uvolnil v prostoru pro vhazování a zakončil do vzdálenějšího rohu branky. Ve druhé třetině se jako první prosadili domácí. Ve 22. minutě se podruhé v utkání prosadil Václav Zídek. Ve 25. minutě bylo znovu srovnáno. Pár vteřin po skončení benátecké přesilovky zlomily Benátky unavenou obranu Kobry. Jankovský našel v mezikruží Davida Šafránka, který trefil přesně roh branky.

Ve 31. minutě si ale Braničtí vzali vedení zpátky. Prosadil se Martin Dubský, který hned ve svém prvním utkání za Kobru skóroval. Po dvou třetinách vedla Kobra 3:2. Hned ve 42. minutě přidali domácí další gól. Na levé straně se uvolnil Martin Petrák, jenž překvapil Sajdla zakončením k bližší tyči. Kotouč prošel úzkou mezerou mezi betonem a brankovou konstrukcí.

V 52. minutě měli šanci domácí. Zídek chtěl využít chaosu před hostující bránou a poslal puk na sedícího brankáře Sajdla, který ale puk lapil. Hosté to ještě zkusili bez brankáře, ale tento risk nevyšel, protože 54 sekund se Kobra trefila popáté. Střelou z pravé strany zkompletoval hattrick Václav Zídek.

Kobra Praha – HC Benátky nad Jizerou 5:2

Branky a nahrávky: 19. Zídek (Martínek), 22. Zídek (Martínek), 31. Dubský, 42. Petrák (Jedlička), 60. Zídek (Martínek) – 19. Bříška (L. Tondr, Čížek), 25. Šafránek (Jankovský). Rozhodčí: Bernat - Hradil, Žídek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 175.

Kobra: Sochůrek – Šteiner, Duda, Knesl, Ženíšek, Holý, Straka, Svach – Jedlička, Petrák, Kolda, Novák, Janča, Dubský, Martínek, Míšek, Ksandr, Zídek, Nápravník, Šťastný.

Benátky: Sajdl – Němeček, Mrkvička, Klodner, Kulvejt, Mašek, Čížek, Rajgl – Dvořák, Šafránek, Král, Hejňák, Tondr, Hašlar, Zumr, Jankovský, Šíma, Bříška.