"Do utkání jsme nastoupili špatně, soupeři jsme darovali dvě přesilové hry, vytvářeli jsme chaotické situace a nechávali Spartu v pozicích, kde měla snazší zakončení, než by měla mít. Poznamenalo to celé utkání. Teprve ke konci první třetiny jsme se dokázali s hrou srovnat a trochu se systémově i organizačně zklidnit. Jenže pak přišel vstup do druhé třetiny, kdy byla Sparta lepší. Ty branky, které dala, si zasloužila," nehledal výmluvy boleslavský kouč Petr Haken.

Na straně vítězů byl pochopitelně důvod ke spokojenosti. "Myslím si, že jsme předvedli opravdu parádní výkon po všech stránkách. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Machy vychytal několik šancí soupeře, výhru jsme si jako tým zasloužili," pochvaloval si sparťanský útočník Filip Chlapík. Na výhře se podílel gólem a přihrávkou. "Osobní statistiky pro mě ale nejsou až tak důležité, jako týmové. Hraju v Čechách, hodně lidí se o tom se mnou baví. Zatím se mi bodově daří, uvidíme, jak to bude dál," usmál se.

Utkaly se dva týmy se shodným bodovým kontem (65) a od úvodního vhazování byli aktivnější hosté. Hodně důležitá byla pro další vývoj utkání jejich produktivita v přesilovkách. V první třetině totiž hráli dvě a díky trefám Chlapíka s Horákem je využili.

Jestli chtěli Boleslavští s výsledkem rychle něco udělat, vítr z plachet jim sebral hned nástup do druhé části, když se dělovkou od modré prosadil Dvořák. Uběhlo dalších šest minut a gól Moravčíka vyhnal domácího Krošejla z branky, do ní se naopak postavil Růžička.

A ten už neinkasoval. Sparťané začali hrát s vědomím pohodlného náskoku v klidu a když se domácím nedařilo snížit ani v několika přesilovkách, šlo se do třetí dvacetiminutovky za stavu 0:4.

Pražané nechtěli připustit žádné drama a do soupeře se dál pouštěli s velkou aktivitou. Nejprve neproměnili únik dvou na jednoho, když Kaše trefil jen tyč. Definitivní tečku za utkáním pak čestným úspěchem v čase 59:25 udělal boleslavský Ševc, který střelou od modré využil přesilovku.

"Snahu hráčům nelze vyčítat. Snaha je tam pořád. Ale musíme hrát jednoduše. Některé ty situace přehráváme a potom jsme potrestaní za sebemenší chybičku, kterou uděláme," dodal Haken s vírou k lepším zítřkům: "Naději ani víru neztrácíme, celá tahle sezona se ještě pořád může otočit."

Mladá Boleslav - Sparta 1:4 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky: 60. Ševc (Pláněk, Bičevskis) - 11. Chlapík (Matuškin, Thorell), 18. Horák (Chlapík, Matuškin), 22. Dvořák, 28. Moravčík (Doležal, Forman). Rozhodčí: Kika, Šindel – Lhotský, Svoboda. Vyloučení 5:4 + Jánošík (MB) a Dvořáček (Spa) 5 min. Využití 1:2. Diváků: 1000. Střely na branku 28:25. Nejlepší hráči utkání: Maris Bičevskis - Filip Chlapík.

Mladá Boleslav: Krošelj (28. Růžička) – Jánošík, Ševc, Moravec, Pláněk, Lintuniemi, Fillman – Raška, Fořt, Šťastný – Bernad, Kotala, Kantner – Flynn, Najman, Kousal – Závora, Bičevskis, Stránský – Grim.

Sparta: Machovský – Matuškin, Němeček, Polášek, Pavelka, Dvořák, Moravčík, Jurčina – Thorell, Horák, Kaše – Doležal, Chlapík, Forman – Prymula, Vitouch, Šmerha – Strnad, Stoljarov, Dvořáček.