HC Benátky nad Jizerou – Motor České Budějovice 7:4

Hokejisté Benátek znovu dokázali zaskočit favorita a první zápas čtvrtfinálové série na domácím ledě dokázali vyhrát díky famózní třetí třetině, kterou ovládli poměrem 5:1. Po dvou částech hry byl přitom ve vedení favorit z Českých Budějovic.

Ten dokázal dvakrát odpovědět na domácí vedení a ve 29. minutě se navíc dostal do jednobrankového vedení zásluhou Tomáše Nouzy.

Třetí dvacetiminutovka ale patřila domácím. Brankami Josefa Skořepy z trestného střílení, kapitána Jana Víška a také Adama Dlouhého opět z nařízeného nájezdu otočili kormidlem zápasu na svou stranu a stav byl sedm minut před koncem 5:3 pro domácí.

Motor ale zbraně nesložil a na dostřel jej dostal Vráblík. Benátkám ale vrátil dvoubrankový náskok o minutu později Marek Pabiška a definitivu přidal v závěru do opuštěné českobudějovické branky Josef Mikyska.

Benátky se tak ujali vedení v sérii proti druhému celku základní části I. ligy 2:1 na zápasy. Pokračování čeká na hokejisty už v pondělí. Čtvrtý zápas začíná v 17.30 hodin na benáteckém zimním stadionu.

Branky a nahrávky: 14. Jonák, 23. Říha, 47. Skořepa z tr. střílení, 50. Víšek, 54. Dlouhý z tr. střílení, 57. Pabiška, 60. Mikyska – 20. Žovinec, 26. Straka, 29. Nouza, 56. Vráblík. Rozhodčí: Talpa, Úlehla – M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 12:7, navíc Říha – Pajič oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1230. Stav série: 2:1.

Zdroj: Youtube