Pod hlavičkou Czech North hockey vznikl projekt „Hokejová mládež tří krajů na světová mistrovství" za podpory Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského kraje.

Kluby se v něm společně zúčastní světových mistrovství „CCM Euro Invite“ ve Slovinsku, které se koná v kategoriích 11-14 let od 30. července do 3. srpna letošního roku. Zde narazí na týmy East Coast Select (USA), Western Canada, North America, Pro Hockey Canada, Drafty Hockey USA, Canada East Select, Slovakia select, Sweden a Finland select, Midwest Select (USA), či ruské výběry Petrohradu, Moskvy a Uralu.

Sportovní třídy Tygrů, Boleslavi a Mountfieldu nominovaly své hráče a posílají také dva elitní výběry mládeže 11 a 12 roků se svými trenéry reprezentovat své kraje již nyní na sérii Legacy Global Sports „Finland Lions cup“ (dříve Essa Tikanen trophy), která proběhne od 19. do 21. dubna. V základní části narazí na Future Star (Canada, USA), výběry Finska (Espo, Jää-Ahmat a LeKi).

Trenéry jsou boleslavští Lukáš Zörkler, Martin Škaloud, trenér Tygrů Vojtěch Fiala a hradecký Václav Pánek. Generálním manažerem projektu Miroslav Matějka.

AUTOR: Miroslav Matějka