Bruslaři pojedou do jihomoravské metropole v dobrém rozpoložení. Po návratu do ligového kolotoče vyhráli v prodloužení na ledě nováčka z Českých Budějovic 2:1 a stejným výsledkem, tentokrát ale za tři body, zdolali i ve zmiňovaném středečním duelu Kometu. Zasloužili se o to domácí střelci branek Radim Zohorna a Pavel Kousal, jediný gól Brňanů vstřelil rakouský forvard Peter Schneider.

„Bylo to bojovné utkání z obou stran. Hráli ohromně houževnatě a rychle k nám přistupovali. Žádný jednoduchý zápas to v žádném případě nebyl a o tom svědčí i to těsné skóre. Obě dvě mužstva výborně dobruslovala, bylo to svižné a rychlé, mohl vyhrát kdokoliv. Brno bylo velice nebezpečné,“ zhodnotil středeční bitvu kouč Mladé Boleslavi Radim Rulík.

Právě na střelce Schneidera si budou muset dávat pozor všechny týmy. Předsezonní posila brněnského týmu hraje v novém působišti ve velké formě, ve středu to byl už čtvrtý Rakušanův extraligový gól. Ještě produktivnější je ale exboleslavský Jakub Klepiš, který po přesunu do Brna posbíral pět bodů za pět asistencí, ve středu ovšem proti bývalému zaměstnavateli vyšel naprázdno.

Nejproduktivnějšími Bruslaři jsou v úvodu nového ligového ročníku elitní útočníci Radim Zohorna a David Šťastný. Oba mají na kontě shodně sedm bodů, Šťastný za pět branek a dvě nahrávky, Zohorna za tři góly a čtyři asistence.

Bolka středečním vítězstvím potvrdila skvělou domácí formu. Na vlastním ledě zatím v této sezoně získala plný počet bodů, venku se jim ovšem nedaří. Hned zkraje ročníku, ještě před nucenou pauzou, hrála na plzeňském a karlovarském ledě, a v obou případech se ze západočeských misí vracela bez bodů.

V utkání prvního kola ve Varech měli Bruslaři dvakrát více střel, ale podlehli 2:3. Výraznou střeleckou převahu měli i ve třetím kole na ledě Plzně, ale opět dali jen dvě branky a padli 2:4. Venkovní smůlu protrhli až po návratu soutěže v Budějovicích a pokusí se navázat dalším bodovým ziskem na ledě soupeře.

V Brně se navíc Středočechům vcelku daří. V posledním vzájemném duelu hraném pod Špilberkem sice letos v lednu padli 1:2, ale až po nájezdech. Druhý zápas minulé sezony na brněnském ledě zvládli jednoznačně 3:0 a v brněnské aréně slavili i v obou zápasech předchozího ročníku, kdy vyhráli oba zápasy shodně 2:0.