V úvodu zápasu hrála Mladá Boleslav přesilovou hru, ale místo toho, aby ohrozila branku soupeře, tak inkasovala. Martin Kohout se při vlastním oslabení dostal do útočného pásma. Poslal puk před branku, kam si nabruslil Petr Koblasa, který oklamal obránce, získal kotouč a z mezikruží překonal brankáře Růžičku. Další výraznější šanci diváci v KV Areně během první třetiny neviděli. Domácí Energie tak vedla 1:0.

Hned v první minutě druhé třetiny měl obrovskou šanci karlovarský Lauko, který nedokázal prostřelit ležícího Růžičku. Karlovy Vary pokračovaly v aktivní hře, v čase 26:28 vypálil jeden z obránců od modré čáry a trefil boleslavského brankáře do helmy. Růžička skončil po tvrdém zásahu do masky na ledě. Po chvíli se zvedl a v zápase pokračoval.

Hokejový brankář Marek Schwarz
Hokejový gólman Marek Schwarz vypomůže Ústí nad Labem

Po polovině zápasu si přesilovku zahrála Mladá Boleslav a dokázala ji využít. Po přihrávce Adama Zbořila se ránou z pravého kruhu prosadil Jan Stránský.  Ještě ve druhé třetině si domácí hokejisté vzali své vedení zpět. Ve 39. minutě sudí nařídili trestné střílení, které elegantním blafákem proměnil Petr Koblasa.

Na začátku třetí třetiny dokázal tým Karlových Varů své vedení navýšit. Kaše získal volný puk, vylepšil pozici Jakubu Flekovi, a ten už zakončoval do odkryté části branky. Mladá Boleslav se ve zbytku zápasu prosadit nedokázala. Tři body tak zůstaly v lázeňském městě, Karlovy Vary vyhrály 3:1.

Karlovy Vary – Mladá Boleslav 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Koblasa (Kohout), 39. Koblasa (TS), 45. Flek (Kaše) – 35. Stránský (Zbořil). Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Stránský (MBL) TS (HAK), Dlapa (MBL) 10 (NESP). Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1095.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný – Kotvan, Šenkeřík – Kowalczyk, Weinhold – Graňák "A", Plutnar – Lauko, Kaše, Flek – Koblasa, Černoch, Kohout – Beránek, Machač, Kadlec – Redlich, Skuhravý "C", Vondráček – Hladonik.

BK Mladá Boleslav: Růžička  – Hrbas "C", Šidlík – Dlapa, Pláněk "A" – Bernard, Fillman – Cienciala, Szturc, Flynn – Strnad, Najman, Kousal – Kousal, Alderson, Zbořil "A" – Jääskeläinen, Lunter, Bicevskis – Stránský.

Pavel Čajan v dresu Bílých Tygrů Liberec.
Zelenáč Čajan: Premiéra mezi dospělými? Křičel na mě celý zimák, to mě zocelilo