Brno – Mladá Boleslav 2:1

Devětatřicet střel rovná se jediný gól. Špatné koncovce a gólmanu Michalu Valentovi mohou spílat brněnští hokejisté Komety. K vítězství s Mladou Boleslaví se nakonec protrápili. V prodloužení zvítězili 2:1.

Na boleslavské vlétli brněnští zhurta a zásobovali gólmana Michala Valenta jednou střelou za druhou. V páté minutě měl velkou šanci Dlouhý, který v úniku dva na jednoho volil střelu, ale minul branku.

O pár okamžiků dostal parádní dalekonosnou přihrávku domácí útočník Tomáš Svoboda, ujížděl sám na gólmana, ale fauloval jej hostující Čutta.
Rozhodčí bez rozmýšlení nařídil trestné střílení.

Svobodovi však nájezd vůbec nevyšel a jeho příliš čitelnou kličku Valent vystihl a zneškodnil betonem.

Brno však pokračovalo v obrovském náporu, v 11. minutě přebruslil Divíšek protihráče, vypálil a Valent nedokázal puk ukrýt v lapačce. Tomáš Svoboda dorážel, ale neuspěl.

A tak následoval trest. Když už sudí signalizovali faul na hostujícího Bahenského, středočeský útočník ještě vystřelil, vyražený puk vyhodil Bičánek přímo na hůl Cetkovskému a ten propálil Trvaje.

Středočeši se trefili z první vážnější akce v zápase a Brňané jen nechápavě přihlíželi, navíc se zlobili na rozhodčí, že při Bičánkově doteku s pukem nepřerušili hru.

Domácím pak několik minut trvalo, než se vrátili do předešlého tempa. Vzápětí mohla Kajot Arenu postihnout ještě větší domácí pohroma. Na brněnského zadáka se řítili Jiránek se Stielerem, vyměnili si puk, ale nedokázali zakončit.

Modrobílí se pak znovu vrátili do tlaku, ale boleslavská defenziva jim v první třetině odolala.

Také do druhé dvacetiminutovky vtrhli hráči v modrobílém jako tsunami. Boleslav se dostala z třetiny jen sporadicky, jenže domácí si před Valentem v zakončení nevěděli příliš rady. Němec, který Kometě vypomáhá z Havlíčkova Brodu, Holec ani Bičánek tvrdými pokusy nepřekonali.

Ve 27. minutě se však Brno dočkalo v přesilovce. Přestože přesilovku přes minutu nezvládalo, nakonec slavilo vyrovnání. Žižka vypálil a Tomáš Svoboda vyražený puk uklidil do sítě.

Brňané ždímali Boleslav

Brňany gól nakopl, ždímali soupeře, ale paradoxně je zbrzdily vlastní přesilovky. Venerův tým v nich marně hledá systém, útoky zakládá na náhodu.

V 35. minutě vyslal domácí zadák Švrček na Valenta tři štiplavé bomby v rychlém sledu, ale dnešní mladoboleslavský hrdina byl opět pozorný. O minutu později dostal zpoza brány krásnou přihrávku Zohorna, ale z první napálil jen Valenta.

V závěru třetiny domácí přibrzdil faul útočníka Koreise, i ve čtyřech však dohráli dvacetiminutovku mimo své pásmo.

Brno vstoupilo do třetí třetiny oslabené, ale bez větších problémů se ve zbytku trestu ubránilo. Pak už však nebyli tak nebezpeční a hra se vyrovnala. Ve 46. minutě ale další tutovku promarnil domácí Dlouhý. Ten dorážkou trefil Valenta jen do hrudníku.

Na konci 47. minuty fauloval hostující Beňovič vysokou holí Holce, a domácí dostali výhodu čtyřminutové přesilovky. Jenže si vedli opět marně.

Venerův tým přesto pokračoval v náporu. Další tutovku zazdil Holec, k němuž se odrazil puk, ale Valent se proti jeho dorážce stačil bleskově přesunout.

V posledních deseti minutách se oba týmy soustředily hlavně na obranu, a ve 53. minutě začaly Brnu dvě krušné minut. Za faul totiž odešel na trestnou lavici Čermák. Domácí se však bez výraznějších potíží ubránili.

Na celé tři minuty před koncem se hra na dlouhé minuty zastavila. Nabuzený domácí útočník Dlouhý, který dnes slaví třicáté narozeniny, totiž s Kanaďanem Hayem rozbil plexisklo.

Brňané se i ve zbytku třetiny snažili o gól, ale ani poměr střel 37:18 jim ke tříbodové výhře nestačil.

Boleslav ožila při prodloužení, moc to ale nepomohlo

A v prodloužení už působila živějším dojmem Boleslav, která několikrát nebezpečně dotírala na Trvaje. Gól už však nepadl, a tak musely rozhodnout nájezdy.

Kouč Venera do nich nasadil místo Trvaje gólmana Sasu Hoviho.

Nájezdy začala Kometa, ale Čermák blafákovou střelou minul.

Balaštík na Hoviho nevyzrál.

Na druhé straně rozveselil Rondo Divíšek, který propálil Hoviho mezi betony.

Bahenský bombou minul.

Němec si nádhernou kličkou položil Valenta a zajistil Brnu druhý bod.