Branky v zápase se Spartou začaly padat až ve druhé periodě. Jako první se trefil sparťanský forvard Jan Buchtele, který ve 27. minutě vymetl přesně pravý horní růžek domácí branky. Pražané byli po gólu na koni a diktovali hru. Domácí museli více zabojovat, ale svou aktivitou donutili hosty faulovat, a jejich prohřešek potrestali v přesilovce. Konkrétně Jakub Klepiš, ke kterému se dostal odražený puk po střele Vondrky, a on z mezikruží zamířil přesně k tyči. Domácí měli zanedlouho další přesilovku, ale v ní měli paradoxně největší šanci hosté, konkrétně Smejkal, který dokázal přesprintovat celé hřiště a zakončil, ale Růžička proti jeho pokusu předvedl skvělý zákrok lapačkou.

S koncem druhé třetiny přibývalo osobních šarvátek, což rozhodčí už nechtěli tolerovat a jako výstrahu vyloučili Dvořáka se Zohornou.

Domácí vlétli do poslední periody ve velkém stylu a doslova zasypali Machovského střeleckými pokusy. Hosté se dostali z tlaku, a dostali se do pásma, jenže dobrou šanci spálil Dočekal, když nedorazil puk do odkryté klece. Pálilo se však i na druhé straně, když Klepiš nezpracoval přihrávku na kruh a nezacílil přesně. Hra byla po celou třetinu vyrovnaná a naprosto otevřená. Nezdálo se, že by si v závěru duelu některý z týmů vytvářel dlouhodobější tlak, a to i přesto, že oba soupeři ještě stačili odehrát i přesilové hry. V závěru třetiny dostal na hůl parádní přihrávku Tomášek, ale trestuhodně minul bránu.

Domácí před Machovským dokázali vytvořit pěkný kolotoč, ale ani bleskurychlá Hrbasova rána rozuzlení tohoto duelu nepřinesla, a tento napínavý duel tak dospěl až do prodloužení. V něm měli více ze hry hosté, kteří si vytvořili několik slibných šancí. Proti střelám Rouska a Kaliny Růžička ještě podržel, ale na bekhendovou ránu Andreje Kudrny už byl krátký.

Bruslaři si tak z nedělního duelu připisují do tabulky bod, hosté si do Prahy odvážejí body dva.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Klepiš (Vondrka) - 27. Buchtele (Tomáš Dvořák), 63. A. Kudrna (Řepík). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Pešek, Malý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4034.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Hrbas, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - Vondrka, A. Zbořil, Klepiš - J. Stránský, R. Zohorna, Skalický - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Sparta: Machovský - Košťálek, Polášek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga, Tomáš Dvořák - Řepík, Pech, Forman - Říčka, V. Růžička ml., A. Kudrna - Buchtele, Sukeľ, Rousek - Smejkal, Tomášek, Dočekal. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.