Třiadvacetiletý útočník se v sezoně dostal do extraligové sestavy Bílých tygrů pouze šestkrát. Větší zápasovou praxi nacházel na farmě v Benátkách, kde si při čtrnácti startech připsal solidních patnáct kanadských bodů. Jako týmu se ovšem Benátkám nedaří a jejich sezona téměř jistě skončí po základní části. Mikyska si ji prodlouží v Motoru, který se netají ambicemi dojít až do baráže.

„Domluvili jsme se, že pro mě bude lepší, když půjdu hostovat do Budějovic, abych si prodloužil sezonu a udělali jsme tady nějaký úspěch,“ řekl Deníku liberecký odchovanec. Návrat do mužstva, ve kterém působil už v sezoně 2015/2016 upřednostnil před bojem o místo v sestavě Bílých tygrů.

„Bylo mi řečeno, že do prvních tří formací se nedostanu. Do čtvrté řady mě trenér nechtěl brát. V Benátkách jsou výsledky špatné a za půldruhého měsíce tam skončí sezona. Byl jsem rád, že mě Liberec uvolnil. A jsem šťastný, že mohu být zase tady,“ vyjádřil se.

Autor osmi gólů v prvoligové sezoně také zauvažoval, proč Benátky, které platily za štiku první ligy, letos skomírají na předposlední třinácté příčce. „Vždycky tam hráli mladí kluci. K nim ale bylo několik starších hráčů a tým byl dobře poskládaný. Pokaždé jsme byli do desátého místa. Letos tvoří převážnou část kádru kluci z juniorky. Skončili hlavní tahouni Honza Víšek s Vencou Kočím. Starší kluci tam chybí. Hodně se trénuje, což je pro mladé hráče dobré, ale mužstvo se asi musí pro příští sezonu poskládat trochu jinak. Takhle to nejde.“