Jay Bouwmeester dvakrát, Mika Zibanejad, Martin Nečas a Mikka Rantanen jednou. To jsou střelci v dresu BK Mladá Boleslav z rozhodujícího čtvrtého zápasu extraligového čtvrtfinále. Že vám to připadá jako science fiction? Vůbec ne! To jsou skutečné statistiky ze sobotního zápasu proti Plzni.

V Esport české extralize totiž právě v sobotu bylo na programu čtvrtfinále, v němž dvojice plejerů BK Mladá Boleslav vyzvala z pozice vítěze základní části osmého soupeře v pořadí z Plzně. Hrálo se pražském studiu O2 TV, která všechny zápasy živě vysílala, na konzoli Playstation 4. Hra NHL 20, za použití takzvaných Hockey Ultimate Teamů (HUT). Díky systému sbírání kartiček se tak v sestavě Mladé Boleslavi objevila řada zajímavých jmen.

Hrálo se na tři vítězné zápasy systémem „Davis Cupu“. Boleslavské duo Jindřich "Jifi23" Fencl a Radek "Kumbik" Kumbera šla do zápasu v pozici jasného favorita. I ve virtuálním světě ale platilo, že play-off je prostě jiná soutěž. V prvním singlu vyzval Jifi23 Pavla Pikeje Kaila a dvě třetiny byla k vidění hodně defenzivní a také trošku nervózní podívaná bez jediného gólu. Až ve třetí třetině otevřel skóre boleslavský David Pastrňák, což přineslo klid na domácí hokejky. Po dalších brankách Bouwmeestera a Jágra vyhráli Bruslaři 3:0 a připsali si první zápas v sérii.

Na řadě byl Kumbik, který v základní části vyhrál všech třináct zápasů. Ve čtvrtfinále však jakoby na něj dolehla tíha okamžiku a díky brance hrdiny dne Pastrňáka v závěru třetí třetiny si proti CzechDomimu vynutil za stavu 4:4 alespoň prodloužení. V něm se dokázal prosadit Auston Matthews a Boleslav brala i druhý zápas.

Na řadu přišel debl, tedy souboj všech čtyř hráčů. „Tato varianta se na síti téměř skoro vůbec nehraje, proto jsme všichni zvědaví, jak se s ní hráči popasují a kolik toho spolu stihli natrénovat,“ hlásil už před zápasem esportový expert Ondřej „Lelek“ Kvarda. Právě čtyřhra mohla stvrdit definitivně postup boleslavských barev do semifinále, ale Plzeň se vzepjala ke zlepšenému výkonu a bod z debla šel po výhře 4:3 za ní.

Na řadě tak byly opět singly, tentokrát v obráceném složení. Další mečbol tak měl na hokejce, nebo chcete-li na ovladači, Jindřich Fencl. Smolař dne CzechDomi také v tomto zápase vedl, ale branka Martina Nečase 21 vteřin před koncem poslala zápas opět do prodloužení. A v něm byla opět šťastnější Mladá Boleslav, když zápas definitivně rozhodl Fin Mikka Rantanen.

Bruslaři tak mohou slavit postup mezi nejlepší čtveřici. Tam už je také druhý nejlepší celek po základní části z Pardubic, který ve druhém sobotním čtvrtfinále porazil Karlovy Vary 3:1 na zápasy. Zbylá dvě čtvrtfinále se hrají v sobotu. Liberec vyzve Kometu Brno a Kladno Třinec.

BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 3:1

Jindřich "Jifi23" Fencl - Pavel "Pikej" Kail 3:0

Branky: Pastrňák, Bouwmeester, Jágr.

Radek "Kumbik" Kumbera - Dominik "CzechDomin" Humpál 5:4 pp

Branky: Matthews 2, Letang, Stamkos, Pastrňák – McDavid 2, Tkachuk, Huberdau.

Čtyřhra 3:4

Branky: Thorton, Gretzky, Lidstrom – Guberdau, Gulaš, Barkov, Letang.

Jindřich "Jifi23" Fencl - Dominik "CzechDomin" Humpál 5:4 pp

Branky: Bouwmeester 2, Zibanejad, Nečas, Rantanen – Pastrňák, Roe, Tkachuk, Pudas.