Mladá Boleslav - Opět výhra až v prodloužení a záchrana zisku bodů až v poslední třetině, tak vypadal středeční zápas BK Mladá Boleslav s Medvědy z Berouna. Benátky zvítězily v Kadani 2:3, ale na osmou příčku se zatím nevrátily.

13.2.2013

I. hokejová liga: BK Mladá Boleslav - Medvědi Beroun 1933Foto: Jan Pavlíček

BK Mladá Boleslav - Medvědi Beroun 1933      3:2 po prodloužení (0:0, 0:2, 2:0).

Branky a asistence: 49. Ondřej (Nouza), 53. Výborný (Pabiška, Nouza), 63.Nouza (Žabka) - 23. Přindiš (Videlka, Čurda), 27. Malý.
Rozhodčí: Vampola - Lučan, Svoboda.
Vyloučení: 9:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1670. Střely na branku: 31:19

Komentář utkání z webu BK Mladá Boleslav:

Boleslav byla v prvních minutách mírně aktivnějším týmem, avšak herní projev, jakým se prezentovaly oba celky, charakterizoval zbytek celého dějství. Například Petr Chaloupka střílel z ostrého úhlu na brankoviště, ale nikdo z jeho kolegů nebyl díky dobře fungující obraně Medvědů na místě, aby v předbrankovém prostoru dorážel či stínil. Zbyněk Hrdel to pak zkoušel pod horní tyč a berounský brankář Kůdela předvedl v tomto zápas poprvé, v jaké dobré formě chytá. Bruslaři se těžko dostávali do zakončení i během přesilové hry, v nichž jim útok velmi znepříjemňoval aktivní ex-boleslavský Aleš Padělek.

V jedenácté minutě pak Hynek Kůdela zachránil svůj tým znovu, když vychytal dvě tutovky Mikulíka zblízka a pak Jindrovu bombu od modré. Později zahrozili vážněji i Medvědi, když se před Willa prokličkoval Jonáš Fiedler, rovněž bývalý hráč Boleslavi. Do konce třetiny se již nic významného neudálo a hra vypadala, jako by ani jedno mužstvo nechtělo vstřelit gól.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté, přestože měli optickou převahu spíše domácí. Ve 23. minutě přišel jako blesk z čistého nebe první gól, který vsítili hosté, konkrétněPetr Přindiš, jenž vypomohl na chvíli v útoku a sjel si před brankoviště, odkud Videlkovou přihrávkou bez zpracování vymetl pavučiny Willovy brány. Beroun následně zavřel obranné pásmo a Boleslavi činila dobře fungující obrana ještě větší potíže.

Ty vyvrcholily ve 27. minutě, když Beroun využil další zaváhání domácích a navýšil přesnou ránouDavida Videlkyna 2:0 pro hosty a vyhnali Romana Willa z brány. Beroun v následujících minutách přidal k perfektní obraně i tvrdost, ale to se jim nemuselo vyplatit, neboť byli vzápětí vyloučeni. Boleslav však za zbytečný zákrok také. Beroun působil v této době mnohem obětavěji a více hrál s nasazením, zatímco Boleslav hrála spíše v křeči. V situaci podobné té, jež vedla k prvnímu gólu zápasu, se ocitl na druhé straně Nouza s Pojkarem, ale první jmenovaný nedokázal puk dostat přes hráče, jenž se mu položil před puk.

Ve třetí třetině byl na začátku aktivnější Beroun, i díky vyloučení. Aleš Padělek mohl navýšit, ale nedokázal usměrnit puk do poloodkryté brány. Po uplynutí boleslavského oslabení mířil dopředu v brejku Petr Kafka, jenž nedokázal svým dělem puk propasírovat přes Kůdelovy betony. Odražený kotouč se vrátil Kafkovi na hůl a berounský strážce klece předvedl zákrok hodný skutečných velikánů jeho řemesla, neboť reflexně hmátl lapačkou po puku letícím z hrany brankoviště do odkryté klece. Zmařil tím domácím velkou naději vrátit se do zápasu a zachránil si čisté konto.

Ta nakonec přišla vzápětí při přesilovce, když se v mezikruží k puku dostalZdeněk Ondřej, jenž se ze středně velké vzdálenosti trefil přesně pod víko. V 53. minutě došlo k obratu zásluhou kapitána BruslařůDavida Výborného, který našel další slabinu v rozestavení Medvědů a zavěsil tamtéž, jako Ondřej. O další tři minuty po další šanci Boleslavi okořenila hru menší hromadná bitka, v níž se nejvíce činili Jindra s Krejčím. Celkem bylo rozdáno pět trestů. Boleslav měla v následující přesilovce i po ní spoustu dobrých nevyužitých šancí, takže zápas dospěl do prodloužení.

V něm hrály obě mužstva dost laxně, aleTomáš Nouzasi v jednom momentě převzal puk od Borise Žabky a objel branku, aby zavěsil vysoko nad betony brankáře. Boleslav takto dokonala obrat v zápase a uhájila první příčku v tabulce.

Kadaň - HC Benátky n/J    2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky: 48 Kaše, 56 Jíra : 19 Klimt, 30 Miškovský a 34 Klimt

Autor: Ladislav Mareš, Redakce