Na konci druhé třetiny využil pobídky spoluhráče Daniela Přibyla a vyrovnal na 3:3. Změna působiště mu evidentně sedla. „Je to tak vždycky. Když jdete do jiného týmu, chcete se hned ukázat. Člověk má nový impuls. Snažil jsem se co nejvíc makat, škoda, že bereme z utkání jen bod, chtěli jsme víc," utrousil v pozápasovém rozhovoru pro web BK Mladá Boleslav.

Škodovka nakonec z horké liberecké půdy přivezla bod, Bílí Tygři rozhodli v přesilovce v prodloužení a zvítězili 4:3. „Zápas se vyvíjel tak, že jsme sahali i po dvou bodech. Je to zklamání a velká škoda," zopakoval svůj názor, že bodík z venku je pro ´Bolku´ málo.

Tipsport extraliga, 43. kolo: BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice
Boleslav zachránila u Tygrů prodloužení. Tam rozhodl domácí Birner

Jak už bylo řečeno, do Mladé Boleslavi byl talentovaný forvard vyměněn teprve na začátku týdne. Takže bude chvíli trvat, než se Malát v novém městě zabydlí. „Zatím jsem na takovém hotelu pro hráče, ale klub mi shání byt. Město je fajn. Už studuju, co kde je," pousmál se a pochvaluje si, jakým způsobem ho noví spoluhráči v kabině přijali.

„Kabina je fajn. Kluci mi pomáhají, ať už se jedná o kustody, hráče nebo trenéry. Líbí se mi tady," kvituje. A také si už velmi pomalu připravuje peněženku, aby zaplatil zápisné za svůj první gól v dresu Bruslařů. „Částku ani radši nechci vědět, ale asi to bude dost, málo to nebude," dodal s úsměvem.

David Šafránek je jedním z hlavních tahounů druholigových Benátek nad Jizerou.
Předkolo je náš aktuální cíl, hlásí Šafránek. Proč odmítl nabídku z Chance ligy?