Karty byly jasně rozdané. Benešov musel vyhrát a doufat v nedělní zaváhání Poděbrad v Kutné Hoře, aby začínal čtvrtfinále právě s Poděbrady doma.

A modro-žlutí začali skvěle. V osmé minutě využili přesilovou hru, když střelu Duška dorazil na brankovišti David Formánek. Za pětačtyřicet vteřin už Lvi vedli o dvě branky. V přečíslení tři na dva si na Duškovu nahrávku najel Filip Zderadička a střelou pod vyrážečku domácího brankáře překonal.

To byl na dlouhou dobu poslední zásah do černého. I když šance byly na obou stranách. Ty vyloženější pálili hosté, když ani Starec, ani Rittig neproměnili své samostatné úniky a Lvům se nepodařilo skórovat ani při přesilových hrách.

Druhá třetina se vyznačovala spíš bojem. A když měl Benešov příležitosti, tak buď shořel na domácím brankáři nebo na své nemohoucnosti. Modro-žlutí měli šancí na tři zápasy, ale jejich produktivita v posledních zápasech pokulhává.

Do třetí třetiny vstoupili lépe boleslavští, a ve druhé minutě se hned radovali. Přihrávku Rovného zužitkoval Jan Protivný. Hosté byli mírně zaskočení a domácích byl najednou plný led. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, přišlo o šest minut později. Tentokráte překonal Štěpánka rychlou střelou Michal Mareš.

Benešov pak dostal dárek v podobě dvojnásobné přesilové hry, ale ani ta se nepodařila modro-žlutým proměnit v tolik kýžený gól. Šest minut před koncem potrestal nedůslednost benešovské hry v obranném pásmu kapitán domácích David Hart, když vymetl všechny pavouky nad ramenem Štěpánka.

Na tento gól ještě odpověděl důraznou hrou na brankovišti Ondřej Sládek, který dorazil Zderadičkovu střelu a vyrovnal utkání.

Už vše nasvědčovalo tomu, že utkání půjde do prodloužení, když po křídle ujel Michal Mareš a střelou nad lapačku překonal půl minuty před koncem Štěpánka v benešovské brance.

Hosté se ještě pokoušeli o power-play, ale domácí zkušeně zašlápli kotouč v rohu a modro-žlutým nezbýval čas navíc.

Mladá Boleslav B – Benešov 4:3

Branky: 42. Protivný (Rovný, Milan), 48. Mareš (Milan), 55. Hart, 60. Mareš – 8. Formánek (Dušek), 9. Zderadička (Dušek), 56. Sládek (Zderadička, Kočí). Rozhodčí: Kotek – Pazourek, Labuta. Vyloučení: 8:6, navíc Protivný 10 minut vražení na hrazení + OT nesportovní chování.
Boleslav B: Vích – Žabka st., Holoubek, Bartoš, Řečínský, Hart, Marček, Bílek, Kadeřábek, Franc – Christov, Milan Ficek st., Michal Ficek, Vaníček, Vondrlík, Milan Ficek ml., Trégl, Mareš, Protivný, Vajsejtl, Rovný.
Benešov: D. Štěpánek – Kotýnek, Bursík, Fedoročko, Stejskal, Rittig, Korvas – Dušek, Holeš, Sládek, Kohout, Mrva, Polesný, Kočí, Formánek, Starec, Zderadička.

Michal Holeš