Bruslaři počtvrté v řadě inkasovali v utkání jako první. Na úvod si oba týmy vyměnily střelecké vizitky (Lunter vs. Nahodil) a nedáš - dostaneš po ostřelování hostující branky přišlo na opačné straně kluziště. Anděl dorážel kotouč vyražený před brankovištěm tísněným brankářem Krošeljem po ráně Ondrouška.

(Nejen) úvodní třetina byla od hostů lekcí z účinnosti střelby. K vedení jim stačilo i šest pokusů oproti devatenácti domácím na jistě působícího Jana Lukáše. Bývalý gólman Boleslavi ve druhé části vychytal zblízka zakončující Åberga i Lantošiho. Ten si vše vynahradil přesilovkovým výpadem, na jehož konci procedil puk přes Lukáše až do sítě. Pro slovenského útočníka šlo při patnáctém startu o premiérový zásah v české nejvyšší soutěži.

Povzbuzení domácí se nadále tlačili do útočného pásma a před brankou kohoutů to často vřelo. Co ohánět se měl Lukáš především při zakončeních Stříteského a Stránského. Rozdílový gól visel ve vzduchu a taky přišel, jenže do zcela jiné brány, než by si většina příznivců na stadionu přála.

Benátky konečně zabraly. Osmi góly to odnesli hokejisté Řisut

Bruslaři nezachytili dlouhou přihrávku na Káňu, který vyzval před branku najíždějícího Nahodila, a ten nedal nezahřátému Krošeljovi šanci – 1:2. Hosté se pak i s přispěním své jediné přesilovky vymanili ze sevření. V závěru třetiny ale podruhé inkasovali. Po dvojím nastřelení kotouče na bránu Stránský prostrčil do ideální pozice Åbergovi, a švédský útočník nezaváhal.

Ve třetí části ubylo střel i šancí a prim hrály obrany, které mají oba kluby statisticky nejlepší v lize. Překonat tu hostující nepomohla ani půlminutová přesilovka pět na tři. V pokračující klasické se Stránského ráně do cesty postavil kdo jiný než Lukáš. Nevyužitá pak zůstala i jedna z posledních příležitostí na rozhodnutí v řádné hrací době po nic neřešícím faulu Mareše za boleslavskou bránou. O přesilovku se ale tentokrát Bruslaři neopřeli.

Až prodloužení nabídlo velké šance na obou stranách. Více se tentokrát zaskvěl Krošelj, který vychytal Orsavu, Dujsíka a v posledních vteřinách i Káňu. Na druhé straně mohl zápas ukončit Fořt, ale v opakovaném zakončení rozezvučel pouze tyčku. Samostatné nájezdy trvaly nejkratší možnou dobu. Zatímco Orsava, Káňa a Nahodil našli pokaždé cestu do sítě, Kotala, Kousal i Šťastný svými pokusy ztroskotali - první dva na Lukášovi, poslední mířil mimo.

Na rakovnickém zimním stadionu se uskutečnila tradiční náborová akce Týden hokeje.
Týden hokeje se blíží. Program pro děti chystají i pražské a středočeské kluby

Očima trenérů

Ladislav Čihák, Ml. Boleslav: Chtěli jsme začít aktivně a dostat hosty pod tlak. Celkem se nám to i dařilo, ale přišla nešťastná situace, během které jsme inkasovali gól. Scénář zápasů je stále stejný. Ve druhé třetině jsme zlepšili hru v útočném pásmu, hráli jsme více u brány, snažili jsme se hrát efektivněji a jednodušeji. Stále se nám ale nedaří z vytvořených šancí dávat góly. Dvakrát jsme prohrávali a dvakrát jsme zápas vyrovnali. Bohužel nám nevyšly nájezdy. Myslím si, že jsme si měli více pomoci ve druhé části, kdy jsme mohli odskočit.

Boris Žabka, Olomouc: Od začátku jsme byli pod tlakem, snažili jsme se na hru Boleslavi připravit. Měli jsme i štěstí, druhý gól jsme dali, jak se říká, z ničeho, když se hra začala srovnávat. Třetí třetina byla otevřená, šance jsme měli my i soupeř. Rozhodly nájezdy, ve kterých jsme uspěli.

BK Ml. Boleslav - HC Olomouc 2:3 SN (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Lantoši (Šťastný), 40. Åberg (J. Stránský, R. Jeřábek) – 6. Anděl, 31. Nahodil (J. Káňa, Škůrek), rozh. náj. Orsava. Rozhodčí: Pilný, Šindel – Brejcha, Svoboda. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 52:25. Diváci: 3.012.

Boleslav: Krošelj (Novotný) – Pýcha, Pláněk, R. Jeřábek, Stříteský, Lintuniemi, Hanousek, Štich – Åberg, Fořt, J. Stránský – Lunter, Lantoši, Šťastný – Kantner, Kotala, P. Kousal – M. Beránek, Bičevskis, Eberle.

Olomouc: Lukáš (Sedláček) – Ondrušek, Rutar, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, T. Černý, Mareš – J. Káňa, Nahodil, Orsava – Klimek, Kusko, Navrátil – Kunc, Menšík, Bambula – Olesz, Anděl.