HC BENZINA Litvínov – BK Mladá Boleslav 1:2 PP (0:0, 1:0, 0:1, 0:1)

Litvínov od začátku přivítal jak svého soupeře tak fanoušky aktivní hrou s jasným cílem, zvítězit. Konečně byl na ledě vidět pohyb hráčů, a to především dozadu, ale i několi velmi dobrých gólových šancí, kterými se blýskli Kubát, Černý, Bojer, Jánský a především samostatným nájezdem Michal Trávníček. Bohužel pro domácí se ani jeden pokus překonat dobře chytajícího Valentu nezdařil.

Druhá třetina nepřinesla žádnou výraznou změnu. I z této třetiny měli více domácí a konečně se to projevilo i gólově, když svůj samostatný nájezd perfektně pod víko proměnil Jakub Černý a ve 25. minutě otevřel skóre zápasu.

Tento stav vydržel až do poslední třetiny kde se hned na začátku třetiny, přesněji ve 42. minutě po nastřelené tyči Valentovi branky obrátila karta a Mladá Boleslav, konkrétně Boháč zakončil rychlý útok hostí vyrovnávací brankou na 1:1.

O pár minut později neudržel nervy na uzdě exlitvínovský Zdeněk Bahenský, který poskytl domácím výhodu 5:4, když dostal osobní trest pět plus dvě minuty. Domácí však nabídnutou šanci nedokázali využít, když se nechal nejdříve vyloučit V. Hübl a hned vzápětí i Jánský. Stav se tedy nezměnil až do konce základní hrací doby a utkání pokračovalo prodloužením ve kterém po faulu Petra Punčocháře 62. minutě proměnil samostatný nájezd kapitán celku Richard Král a rozhodl tak o dvou bodech pro Boleslav.

„Někteří hráči tomu nedávají to, co by měli,“ kroutil hlavou smutný gólman Jaroslav Hübl.

„Je nesmysl, aby ti, kteří dva roky po sobě postoupili do play off, nebyli teď schopní vyhrát zápas. Je to v hlavách,“ soudí.

Litvínov znovu doplatil na opravdu slabou koncovku.

„Nemůžeme pomýšlet na výhru, když dáme jen jednu branku,“ mrzelo Hübla mladšího.

Ve 25. minutě se Litvínov vydal po gólu útočníka Černého na správnou cestu, jenže do vytouženého cíle nedošel. Časomíra ukrojila ze třetí třetiny jen 69 vteřin a Boháč vyrovnal.

Nervózní utkání dospělo do prodloužení a v něm po necelých dvou minutách rozhodl Král, který proměnil trestné střílení. Litvínov prohrál kvůli nařízenému nájezdu podruhé v řadě.

Kouč Severočechů Jaroslav Hübl, který od začátku sezony poukazuje na chyby rozhodčích, tak po včerejším zápase běsnil ještě víc.

„V samostatném nájezdu jsem si moc nevěřil, na štěstí mi to vyšlo,“ smál se středočeský vůdce Richard Král.

„Musím pochválit našeho brankáře (Valent), který měl doposud odchytáno v extralize snad jen sedm minut. Podal výjimečný výkon a díky němu si vezeme dva body,“ chválil zkušený hráč.

Branky a nahrávky: 25. Černý – 42. Boháč (Sýkora), 62. Král (samostatný nájezd).

Rozhodčí: Mikula, Polák – Kis, Prchal. Vyloučení: 7:6. Osobní trest Vopat 10 min a Bahenský 5+10 minut za nesportovní chování + trest ve hře.. Bez Využití. Diváci: 4106.

Litvínov: J. Hübl – Kubát, Gureň, Kroupa, Punčochář, Skuhrovec, Švarný, O. Poživil – Černý, Reichel, Lukeš – Trávníček, Hübl V., Kubinčák – Vopat, Gerhát, Jánský – Majdan, Jenáček, Bojer. Trenér: J. Hübl.

Mladá Boleslav: Valent – Frolo, Mocek, Žabka, Kasík, Štěrbák, Duben, Čížek – Bahenský, Vrbata, Loskot – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Gajovský, Macho. Trenér: Čermák.