HC Litvínov – BK Mladá Boleslav 5:4

Boleslav v Tipsport Cupu opět padla. Opět z týmem ze severu a opět výsledkem 4:5. Jediný rozdíl proti prvnímu zápasu s Ústeckými Lvy byl ten, že tentokrát to bylo na ledě soupeře – extraligového Litvínova.

Vstup do zápasu se povedl hostům z Boleslavi, když už ve čtvrté minutě otevřel skóre Tomáš Sýkora. Naštěstí pro domácí se hosté z vedení radovali jen osm minut, když se o vyrovnání šikovnou dorážkou postaral Lukáš Rindoš. Tím však účet první třetiny nebyl uzavřen.

V sedmnácté minutě zaúřadovala první lajna litvínovského celku, když skoro přes kopírák jako u první branky, tedy pohotovou dorážkou zvýšil vedení Litvínova na 2:1 Jakub Černý. Hned o minutu později na 3:1 zvýšil Peter Jánský a Litvínov šel do kabiny vcelku spokojený.

Druhá a třetí třetina přinesla daleko vyrovnanější průběh. V té se podařilo oběma celkům vstřelit ještě čtyři branky. Ve třiatřicáté nejdříve na 4:1 po hezké akci domácí zvýšil vedení Jan Bojer, které však hned za tři minuty po něm snížil na 4:2 Macho. Za tohoto stavu se také celky rozešly podruhé do kabin.

Třetí třetina vyzněla sice brankově pro Mladou Boleslav, ne však konečným výsledkem. Dvě branky do sítě Jaroslav Hübla ještě přidali ve 49. minutě Jindra a v 52. Boháč, když ještě před nimi na původních 5:2 zvyšoval domácí Přeučil.

Jaký byl samotný zápas? Oba týmy zkoušejí své optimální složení a i v tomto zápase to bylo cítit. Domácí nechali odpočívat kompletní druhou řadu, tedy Viktora Hübla, Vojtu Kubinčáka a Martina Jenáčka. Hosté zase po čtyřiceti minutách vystřídali brankáře Schwarze, jehož nahradil Martin Hrubý.

Hokej to však byl na začátek srpna na slušné úrovni a necelé tisícovce diváků se musel líbit i proto, že padlo devět branek.

Branky: 12. Rindoš (Jánský), 17. Černý (Reichel), 18. Jánský (Gerhát), 33. Bojer (Majdan), 43. Přeučil (Zíma) – 4. Sýkora (Bauer), 36. Macho (Pabiška), 49. Jindra (Pabiška), 52. Boháč (Bahenský) .

Rozhodčí: Homola, Šindler – Jelínek, Pavlovič. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 885. Třetiny: 3:1, 1:1, 1:2.

Boleslav: Schwarz (41. Hrubý) – Duben, Jiruš, Kasík, Vrbata, Jindra, Čížek, Bauer – Macho, Král, Handlovský – Gajovský, Pabiška, Sup – Bahenský, Sýkora, Boháč – Loskot, Kotrba, Belay.

Litvínov: J. Hübl – Šlégr, Kubát, Skuhrovec, Punčochář, Poživil, Švarný, Gula, Stříteský – Černý, Reichel, Lukeš – Jánský, Rindoš, Gerhát – Majdan, Heinisch, Bojer – Zíma, Bíza, Přeučil.