Liberci stačilo deset minut, aby srovnal konečné skóre

BENÁTKY NAD JIZEROU - Boleslavští hokejisté vedli nad Libercem po dvou třetinách o dvě branky

30.8.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Vladimír Kopečný

Boleslavští hokejisté dlouho sahali po cenném vítězství v přípravě. Na led benáteckého zimního stadionu si pozvali extraligový Liberec a po dvou odehraných třetinách vedli 2:0, jenže zkušenější hosté prohru odvrátili díky dvěma zásahům v průběhu třetí dvacetiminutovky a o vítězi se tudíž nerozhodlo.

BK Ml. Boleslav: Šindelář - Lukáč, Jindra, Všetečka, Drábek, Macháček, Wagenhoffer, Bauer, Kolafa - Vlk, Handlovský, Gajovský – Ivan, Sýkora, Protasenja – Eiselt, Nouza, Fiedler – Gombár, Chochola, Rumpel
Branky a nahrávky: 21. Macháček (Sýkora), 22. Gajovský – 45. Pabiška, 52. Plodek (Víšek). Rozhodčí: Kubeš – Veselý, Švejda. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 420. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:2.

V sestavě Boleslavských se objevil junior Jakub Chochola a divákům se poprvé představil také Marek Ivan. V úvodu byl více zaměstnáván hostující brankář Michal Fikrt, ale první zákrok z kategorie důležitějších musel předvést v páté minutě naopak Šindelář.

Bojovný hokej, který se nesl ve znamení síly a nasazení, žádný gól v úvodní třetině nepřinesl.

Nástup do prostřední dvacetiminutovky se Boleslavským vydařil. Sýkora nahazoval puk ze středního pásma před Fikrta, kotouč se záhadně odrazil od mantinelu přesně na hokejku Macháčka, a ten překonal brankáře, který se nestačil včas vrátit do své svatyně.

O chvíli později se prosadil Gajovský. Mladý forvard Středočechů si zkušeně obhodil Rýgla a puk poslal mezi Fikrtovy betony. Zvýšit mohli v polovině zápasu Gombár s Eiseltem, ale ani jeden při své příležitosti skóre nevylepšili.

Hosté se v úvodu poslední třetiny vzchopili a po úspěšné dorážce se mohl radovat Pabiška. Vyrovnání měl na hokejce Čermák v 50. minutě, kdy mu nechtěně přihrál v obranném pásmu Macháček, ale proti byl Šindelář. Co se nepovedlo Čermákovi, dokázal za moment Plodek.

Bílí Tygři byli při chuti a Víšek pálil v 53. minutě těsně nad horní tyčku Šindelářovy branky. Tentýž hráč by znovu vidět při přečíslení dva na jednoho, ale nepovedla se mu přihrávka na Klimentu. Boleslavští se ke konci zlepšili, střelecky se však neprosadili.

30.8.2007

Tipsport extraliga: BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno.
24

OBRAZEM: Výkon sezony zhasl Kometu

V Kolomutech u Mladé Boleslavi se konal povánoční nohejbalový turnaj. Tradiční.
32

OBRAZEM: Na turnaj jeli všichni lokálkou

Řehořková se kvalifikovala na olympiádu mládeže

Mladá Boleslav - Krasobruslařsky BK Kraso Mladá Boleslav navázaly na výborné podzimní výkony a daly o sobě i tentokrát vědět. Třináctiletá Soňa Řehořková byla za Středočeský kraj nominovaná na VIII. ročník Zimní olympiády dětí a mládeže, která se na přelomu ledna a února bude konat v Pardubickém kraji.

OBRAZEM: Otužilci závodili v ledové Jizeře

Mladá Boleslav - Teplota vody jen lehce přes dva stupně, na břehu pak pouhé čtyři. Pro některé smrtící kombinace pro plavání, pro více než padesátku otužilců naprosto ideální kombinace pro sobotní plavecké závody v Jizeře.