Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:3

Hodně práce měli hokejisté Liberce v utkání 31. kola extraligy s posledním mužstvem tabulky Mladou Boleslaví. Dvakrát prohrávali, ale i díky využitým přesilovkám se jim podařilo skóre otočit. Nakonec zvítězili 4:3.

V boleslavském dresu se zatím neobjevila nová posila Radim Vrbata.

Hosté se nečekaně ujali už po 54 vteřinách vedení. Sýkora vyhrál buly přesně na hokejku Bauera, ktery z první vystřelil a Rod jeho ránu tečoval – 0:1. Bílým Tygrům se podařilo rychle vyrovnat, když ve 4. min. využili první přesilovou hru při vyloučení Brňáka. Jiruš našel přes celé kluziště na útočné modré Nedorosta, který předložil přesný pas mezi kruhy na Nedvěda a zkušený centr nekompromisně zavěsil pod horní tyč Cháberovy branky – 1:1.

Ve 14. minutě sjel Šachlovi ve vyložené šanci puk z hole a Boleslav šla z protiútoku opět do vedení. Důras zavezl puk před Hniličku a nahrál Boháčovi, který doslova prošťouchal kotouč do branky Tygrů – 1:2. Jedenáct vteřin před koncem třetiny ještě neproměnil tutovku Blatný.

Hosté vytěžili v první části z minima maximum. Liberec byl aktivnějším mužstvem, ale nedokázal se prosadit přes dobře pracující obranu Mladé Boleslavi. V 26. min. se mu však podařilo srovnat na 2:2. Podkonický přihrál před branku, kde si na jeho pas najel Bartovič a střelou pod víko překonal Cháberu. V 32. min. domácí využili podruhé přesilovou hru. Nedvěd nahrál před branku volnému Podkonickému, který si vyměnil kotouč se Šimánkem a blafákem po ledě nedal hostujícímu brankáři šanci.

Po Pajičově faulu v 38. min. mohl Liberec zvýšit, protože rozhodčí nařídil trestné střílení. Petr Nedvěd však blafákem na Cháberu nevyzrál. Stejnou šanci naopak hosté využili. V poslední vteřině druhé třetiny po faulu Zíba na rozjetého Boháče zahrával hokejovou penaltu Peter Barinka a proměnil – 3:3.

Rozhodující gól přišel v 46. minutě.Pod­konický převzal puk v rohu kluziště od Kašpaříka a jen tak lehce nahodil ze strany na Cháberu. Ten jeho nahození neudržel a puk se k překvapení všech objevil až v brance – 4:3.

O možnost hry bez brankáře se v závěru hosté připravili po rvačce v 57. minutě, po níž dostal Kazionov trest na pět minut a do konce utkání.

Filip Pešán, trenér Liberce: „Zápas měl velký náboj, bylo to vyhecované derby se vším všudy. Kvalita utkání byla vysoká. Pokud jde o zákrok Petra Nedvěda, na který si hosté stěžují, nechci jej komentovat, protože jsem jej viděl z dálky, ale věřím, že Petr určitě nešel do souboje s cílem zranit protihráče. Následná taktika Boleslavi v závěru se nakonec obrátila proti ní, připravila ji o naději něco ještě se zápasem udělat.“

(Pešán tím narážel na zkrat Kazionova, který se v 57. min. vrhl ihned po buly na Nedvěda a počastoval ho několika ranami. Kazionov pak musel odejít do šaten s trestem na 5 minut+do konce utkání za hrubost, další dva hráči – po jednom na obou stranách – obdrželi dvouminutové tresty).

Jiří Šejba, trenér Mladé Boleslavi, se ve svém hodnocení zápasu věnoval v podstatě pouze Nedvědovu naražení zezadu ze 16. minuty, za které dostal liberecký útočník trest 2+10 minut a boleslavský obránce Drábek byl zraněn: „Celý zápas a jeho atmosféra se odvíjely od zákroku pana Nedvěda. Velmi rádi se na to podíváme ze záznamu. Nedvěd je dobrý hráč a hrál v Americe, takže asi ví, co ho v Boleslavi čeká…“

Na otázku, zda Kazionovovo vyprovokování bitky bylo osobní iniciativou hráče, nebo to bylo na pokyn z lavičky, Šejba řekl: „Tak samozřejmě jsme chtěli s tím zápasem v závěru něco udělat, zkusili jsme to. Osobně jsem myslel, že se do toho zapojí víc hráčů.“

Branky a asistence: 4. P. Nedvěd (Nedorost, Jiruš), 26. Bartovič (Podkonický), 32. Podkonický (P. Nedvěd, Šimánek), 46. Podkonický (Harant, Kašpařík) – 1. Rod (Bauer, Sýkora), 15. Boháč (Důras), 40. Barinka z trestného střílení. V 38. min. neproměnil P. Nedvěd (Liberec) trestné střílení.

Rozhodčí: Hribik – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:10, navíc P. Nedvěd 10 minut – Kazionov 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5327.

Liberec: Hnilička – J. Moravec, Jiruš, Zíb, Harant, Modrý, Holub, Žabka – Nedorost, P. Nedvěd, Pabiška – Podkonický, Kašpařík, Šimánek – Klimenta, Dušek, Vantuch – Bartovič, Blatný, Šachl. Trenér: Pešán.

Mladá Boleslav: Chábera – Bauer, Posmyk, Jindra, Drábek, Brňák, Schnabel, Mocek – Padělek, Král, Handlovský – Barinka, Boháč, Důras – Rod, Sýkora, Nouza – Kazionov, Pajič, Pšurný. Trenér: Šejba.