„Po tolika letech v Boleslavi už jsem prostě potřeboval změnu. Chtěl bych se podívat i ven, ale po sezoně nebyla nabídka ze zahraničí. Bylo více zájemců z extraligy, ale pro Liberec nakonec rozhodla kvalita práce v jejich organizaci. Ta podle mě má hlavu a patu. Nepřivádí hráče náhodně, ale přesně na dané pozice,“ vysvětluje některými fanoušky nepochopený krok ve své kariéře šestadvacetiletý útočník.

A rozhodla asi i vzdálenost od Mladé Boleslavi, že?
Ta paradoxně vůbec. Já jsem měl v plánu se do místa svého dalšího působiště přestěhovat. A to platí i v případě Liberce. Přeci jen by to z Boleslavi byla hodina a půl denně v autě. To ji raději strávím odpočinkem.

Radil vám s přestupem do Liberce i váš kamarád brankář Roman Will?
Získával jsem od něj informace, jak to v Liberci chodí a on mi dal hodně odpovědí. Ale že by mě přemlouval, abych za každou cenu šel za ním, tak to ne.

Boleslav – Liberec není zrovna obvyklá trasa. Objevily se i negativní ohlasy od fanoušků, typu že jste zrádce. Co na to říkáte?
Samozřejmě se ke mě něco doneslo, něco jsem i sám přečetl. Ale více méně jsem čekal, že nějaké ohlasy tohoto typu budou. Rivalita je velká. I když asi větší z Boleslavi do Liberce. Ale počítal jsem s tím, že budu pro někoho zrádce a vyvrhel. Uvidíme, co se bude dít na prvním zápase Liberce v Boleslavi. Moc se na to netěším.

Boleslav měla o vaše služby také zájem…
Já chci hlavně poděkovat Boleslavi, že mě vychovala a dala mi možnost hrát extraligu. Zároveň mě těšil i její další zájem. Jednání se vedla a nakonec to nedopadlo. Já se ale rozhodl tak, jak jsem věřil, že je nejlepší pro moji kariéru.

Sezonu jste začal jako kapitán národního týmu, ale nakonec vás olympiáda i mistrovství minulo. Jak moc to mrzí?
Léto ještě spíš navazovalo na loňskou sezonu. Tým na letošní rok se skládal spíše až na podzim. Mám na reprezentaci fantastické vzpomínky. Nějaká očekávání tam před sezonou asi i byla, ale když jsem viděl, jaká byla výkonnost a body v sezoně, tak jsem na nominaci pomýšlet nemohl.

Kromě přesunu do Liberce teď ale aktuálně řešíte i svatbu.
Ta mě čeká už za pár dní. Jak jsem dělal pořád hrdinu a byl jsem v klidu, tak teď už jsem z toho teda pořádně nervózní, chvílemi jsem skoro až nepříjemný. Ale samozřejmě se oba už moc těšíme a věříme, že vyjde počasí a bude to parádní den! Ještě jsme chtěli svatební cestu, ale my asi budeme trénovat.