„Situaci kolem postu sportovního manažera beru na sebe. Před dvěma lety byla chyba rozloučit se s Jardou Látalem, což rovněž padá na mou hlavu. Jsem rád, že se rozhodl jít do toho s námi podruhé,“ komentoval rošádu spolumajitel klubu Jan Plachý.

Jaromír Látal se u Bruslařů staral o složení mužstva už v letech 2014 až 2016. Po vypršení smlouvy se v klubu rozhodli pro Davida Výborného, který těsně předtím ukončil hráčskou kariéru. Po sezoně 2016/2017 ovšem s koncem Výborného staršího coby kouče legenda klub opustila.

Boleslav následně opět vsadila na Luďka Bukače mladšího, který se v roce 2014 spolupodílel na postupu mezi elitu. Obnovení spolupráce ale nepřineslo výsledky očekávané vedením. Po 36 odehraných kolech patří týmu až dvanáctá příčka. Blíž než k předkolu play-off má k baráži. „Luďkovi za jeho práci děkuji, jsem si jistý, že dělal, co bylo v jeho silách. Ale nepřineslo to ovoce,“ dodal Plachý.

V Látalově první éře klub dosáhl na svůj historický úspěch v podobě účasti v extraligovém semifinále. V Boleslavi nyní doufají v navázání na úspěšné období.