Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Mladá Boleslav - Benátky srovnaly s Boleslaví krok až po vystřídání brankářů, to už ale prohrávaly 0:4.

6.11.2013

I. liga: BK Mladá Boleslav - HC Benátky nad JizerouFoto: Jan Pavlíček

Hokejové derby vyhrál favorit. V souboji prvního celku prvoligové tabulky s posledním, aka Boleslav vs. Benátky, rozhodla úvodní desetiminutovka.

V ní nasázela Boleslav nebohým Benátečanům čtyři branky a bylo po zápasu. V hostující brance pak vystřídal brankáře Jana Lukáše Jiří Stejskal, přezdívaný Kužel, a přeci jenom přibrzdil domácí kanonádu.

„Škoda té první desetiminutovky, kdy jsme dostali góly po našich debi**ích chybách a zápas jsme si nechali útéct. Přesto jsem ještě věřil, že se to dá otočit, protože je to hokej a už jsem začil ledacos. Kdyby jsme třeba využili nějakou přesilovku a dali na 4:2 mohlo se ještě něco dít," komentoval benátecký brankář.

Jeho padesátiminutový minizápas nakonec skončil 1:1. „Jsem rád, že jsem nakonec dostal jenom jeden gól za padesát minut. Letos jsem byl několikrát střídán, tak tohle mi snad pomůže," hodnotil po zápase gólman.

Jediný zásah do černého z řad hostů zaznamenal Marek Pabiška, jenž ve druhé části hry proměnil trestné střílení. Přitom před zápasem nebylo jasné, zda proti týmu svého dvojčete Lukáše nastoupí. „Byl jsem zraněný a trénoval jsem poprvé teprve v pondělí. Nakonec jsme se s trenéry domluvili, že do zápasu půjdu. A nakonec se zranil brácha, takže dnes hrát nemohl," řekl na adresu neuskutečněného střetu sourozenců o pár minut mladší Marek.
Benátky skutečně po hororové první třetině hru vyrovnaly. „Řekli jsme si v kabině, že tu první třetinu hodíme za hlavu a zkusíme s tím něco udělat," prozradil Pabiška.

Na druhé straně oslavil jubileum David Vrbata. Zápas s Benátkami byl totiž jeho 400. v mladoboleslavském dresu. „My hrajeme každý rok nejvíc zápasů v celé republice, snad devadesát, takže se to dá nasbírat hladce," mluvil v nadsázce Vrbata. Také o dort, který dostal od klubu měl strach. „Ten vůbec nevím, jestli tam ještě bude," bál se, aby na něj zbylo před skončením novinářských rozhovorů. „Proti Benátkám se hraje vždycky těžko. Hlavně na jejich ledě na nás vždycky vlétnou, tak jsme si řekli, že jim to dneska oplatíme," komentoval derby boleslavský útočník.

BK Mladá Boleslav - HC Benátky nad Jizerou 5:1

Branky a nahrávky: 1. Klimenta (Broš), 3. Nouza (Výborný, Lenc), 9. Mikulík (Broš, Klimenta), 9. Musil (Protivný), 44. Musil (Němeček) – 39. Pabiška. Rozhodčí: Veinfurther – Kis, Štětina. Vyloučení: 8:6, navíc Bohunický (MB) a Krejčík (B) DKU. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2690.
Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Žabka, Protivný, Bohunický, Jindra, Kulich, Souček – Nouza, Výborný, Lenc – Mikulík, Broš, Klimenta – Loskot, Vrbata, Musil – Podsedníček, Frolík, Rys.
Benátky: Lukáš (9. Stejskal) – Ulrych, Niko, Vitásek, Šimek, Kajínek, Beránek, Pabiška, Havlín – Krejčík, Plodek, Jonák – Bárta, Skořepa, Klimt – Maďar, Vlach, Kica – Vařecha, Bortňák, Bittner

Místo události:
6.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
Hudební legenda J.A.R. v Litomyšli

Kam na Boleslavsku za zábavou? Vyberte si!

KRIMI MIX: Zloději zvyšují aktivitu

KRÁTCE: Karoq jde do prodeje

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Mladá Boleslav - Už jen pár hodin zbývá, než se zvedne opona na Velké scéně Městského divadla Mladá Boleslav. V pátek začne od 19 hodin očekávaná premiéra hry Deburau, kterou režíruje Pavel Khek, dramaturgii má na starosti Lenka Smrčková.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

OBRAZEM: Harlej po dvou letech vyprodal Lucernu

Praha / Mnichovo Hradiště - V rámci svého podzimního turné se hudební skupina Harlej po dvou letech opět vrátila do pražské Lucerny, tentokrát s podporou Symfonického sdružení pod vedením Oty Balage. A jak to vše dopadlo? Lucerna byla vyprodána a dva a půl tisíce svých fanoušků dostal Harlej do patřičného varu. V kapele Harlej jsou letitými členy dva Mnichovohradišťáci - bubeník Libor Fanta a basový kytarista Martin Kolínský.