Samotné rozuzlení zápasu přišlo až v poslední minutě. Když už utkání směřovalo při bezbrankové remíze do prodloužení, vypálil na domácí branku Jan Piskáček, ten se od tyče odrazil před domácího brankáře, před nímž se zachoval nejpohotověji Jiří Smejkal a z dorážky 45 vteřin před koncem třetí třetiny utkání rozhodl.

Sparta v něm byla aktivnější, Bruslaře na jejich ledě dokonce přestřílela poměrem 22:24, na což nebývají v Boleslavi zvyklí. Na vině byla z domácí strany hodně nepovedená druhá perioda, kterou sparťané vyhráli střelecky 13:3. Hosté v ní měli k dispozici i několik přesilovek a v mnoha případech domácí podržel brankář Jan Růžička, který nahradil po středeční výhře nad Brnem v brankovišti Krošelje.

„Hrál se divácky velmi zajímavý zápas, oba celky hrály velmi dobrý bruslivý hokej. My jsme hned v úvodu měli šanci z nájezdu, ale i Boleslav měla šance. Byly tam momenty, kdy se mohl jeden nebo druhý celek prosadit, ale postupem času bylo jasné, že to bude o jedné povedené střele,“ komentoval průběh zápasu německý kouč Sparty Krup.

Jedna povedená střela vyšla v polovině třetí třetiny z hole Martina Látala, po zásahu Machovského se vznesla do vzduchu a skončila na brankové čáře. Celá situace se zkoumala na videu, a ač se z některých televizních záběrů zdálo, že byl puk celým objemem za brankovou čarou, gól nakonec po konzultaci s videem rozhodčí neuznali.

Právě kontroly u videa se dožadovali po brance Sparta v poslední minutě také Boleslavané, ale rozhodčí branku uznali bez této pomoci. „My jsme ještě chtěli, aby se na tu situaci jel rozhodčí podívat, protože tam leželo několik hráčů v brankovišti. Přesně neznám pravidla, zda toto může rozhodčí zkoumat na videu, třeba ten gól regulérní byl, ale mohlo se to prověřit na videu,“ komentoval nakonec jedinou branku večera trenér Boleslavi Pavel Patera.

Ten byl jinak s předvedenou hrou i přes porážku vcelku spokojen: „Myslím, že i když nepadaly góly, tak se hrál dobrý hokej. Nám se to na střídačce líbilo, bylo to v maximálním tempu. Škoda jenom, těch gólů a smůly v poslední minutě.“

A jak viděl celou klíčovou situaci sám mladoboleslavský brankář? „Já jsem právě vůbec nic neviděl. Jenom jsem slyšel tyčku a pak jsem cítil puk, jak se mi honí po zádech. Pak tam byl nějaký kontakt, já jsem spadl na záda a puk bohužel vypadl přede mnou a Smejkal už to jenom doklepl do brány.“

BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 0:1

Branky a nahrávky: 60. Smejkal (Piskáček, Sill). Rozhodčí: Šír, Horák – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3837.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Němeček – Vondrka, Klepiš, Skalický – Najman, Žejdl, L. Pabiška – M. Látal, P. Musil, R. Zohorna – Kousal, T. Knotek, Flynn. Trenéři: Hořava, Rulík a Patera.

Sparta Praha: Machovský – Dvořák, Košťálek, Piskáček, Voráček, Kalina, Blain, De La Rose – Smejkal, Sill, Beran – Bukarts, Klimek, Jarůšek – Forman, Pech, Buchtele – Rousek, Klima, Kudrna. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.